اخبار سیاسی

واکسیناسیون دانشجویان متوقف شد، قرار است برنامه جدیدی اعلام نمایند

معاون دانشجویی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه تمامی سه هزار دانشجوی ساکن خوابگاه های این دانشگاه واکسینه شده اند، گفت: ما واکسیناسیون دانشجویان دکتری را آغاز نموده بودیم که دستوالعمل آمد فعلا متوقف کنید قرار است برنامه جدیدی در این رابطه اعلام نمایند....

15 شهریور 1400

رابطه سفر و واکسن کرونا

تابستان 2021 مرزهای بسیاری از کشورها به روی گردشگران واکسینه شده و منطقه ها سفید باز خواهد شد. اما واکسیناسیون کووید چقدر مقررات سفرهای بین المللی را می تواند تغییر دهد و مرزهای بسته را به روی شهروندان بیشتری از دنیا باز کند؟

4 شهریور 1400

گشت زنی عناصر طالبان در کابل

مرکز افغانستان امروز پس از 20 سال دوباره شاهد حضور طالبان است.

28 مرداد 1400

با خطرناک ترین شهرهای آسیا آشنا شوید، تصاویر

هر کس که برای زندگی، آغاز کار و یا به قصد سفر به مکانی می رود، بایستی امنیت فردی خود را در نظر داشته باشد. برای دستیابی به این منظور، وبسایت آماری نامیو، چندین شاخص جرم را برای مقایسه شهرهای مختلف دنیا، بر اساس سطوح مختلف وقوع جرم، امنیت، نظم و قانون تهیه...

22 مرداد 1400

مسکو به طالبان هشدار داد

تهران (پانا) - زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه به دقت شرایط مرزهای تاجیکستان و افغانستان را زیر نظر داریم، تاکید نمود در صورت احتیاج، تدابیر اضافی از سوی روسیه و تاجیکستان برای جلوگیری از اقدامات خصمانه یا تحریک آمیز بکار گرفته می گردد.

12 مرداد 1400

عربستان ستونی مهم در ساختار امنیتی منطقه است

وزیر دفاع آمریکا در گفت وگوی تلفنی با ولیعهد عربستان بر تعهد ایالات متحده برای کمک به عربستان به منظور دفاع از خود تاکید کرد.

9 مرداد 1400

حمله به کلیساهای کانادا با رنگ!

در روز جشن ملی کانادا در استان آلبرتا به 10 کلیسا حمله و خرابکاری شده است. پلیس این حملات را با خشم بومی ها از کشف اجساد بچه ها بومی و بی عدالتی سابقه دار مرتبط می داند.

4 مرداد 1400

برای گذار از بحران کمبود برق و کاهش خسارت صنایع برنامه ریزی شود

شصت و ششمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان در محل استانداری، اتاق بازرگانی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گشت.

30 تیر 1400

حاتمی کیای واقعی را می توان در پیچاپیچ دید و شناخت

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در قزوین، جلسه نقد و آنالیز کتاب پیچاپیچ یک اثر تلفیقی از سیاست، هنر و سینما صبح امروز با حضور مسئولان استانی و علاقه مندان کتاب و کتاب خوانی در محل اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین برگزار گردید.

19 تیر 1400

تعهد رهبران گروه 7 برای حفاظت از کره زمین

رهبران هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه 7 که با شعار بازسازی بهتر از قبل، برای جهان در انگلیس گردهم آمده اند با طرح تخصیص منابع مالی و بودجه رسانی به پروژه های زیرساختی در کشورهای در حال توسعه موافقت کردند.

17 تیر 1400

ادعای وزیر خارجه انگلیس درباره فعالیت های هسته ای ایران

وزیر امور خارجه انگلیس که در مجلس این کشور سخنرانی می کرد، ادعاهایی را درباره مسئله هسته ای ایران بیان کرد.

15 تیر 1400

بهترین بازار برای سرمایه مردم کجاست؟

در یک سال اخیر هیچکدام از بازارهای مالی(دلار، طلا، بورس و مسکن) به اندازه تورم 41 درصدی بازدهی نداشته است. با سرمایه گذاری در کدام بازار طی یک سال آینده می توان ارزش پول خود را حفظ کرد؟ بهترین بازار برای سرمایه مردم کجاست؟

10 تیر 1400

آمادگی مسکو برای اصلاح روابط دوجانبه با بروکسل

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در ملاقات با مقامات دفتر سیاست خارجی این سازمان، درباره اقدام ضدتحریمی مسکو در پاسخ به تحریم های غربی شرح داده و آمادگی طرف روسی برای اصلاح روابط دوجانبه را مورد تأیید قرار داد.

27 خرداد 1400

از قحطی عظیم پس از اشغال تهران تا کوتاه شدن قد افراد

آنالیز های یک مطالعه نشان داد که قحطی عظیم پس از اشغال تهران در شهریور 1320، باعث شده قد افرادی که در آن موقع در دوران جنینی بوده اند، حدود 1.1 سانتی متر کم تر گردد.

21 خرداد 1400

معین شدن مراتب صلاحیت های معلمان با اجرای رتبه بندی

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در آیین دیدار معلمان برگزیده کشوری با رئیس مجلس شورای اسلامی، معلمان را منادیان فهم و آگاهی و امانت دارترین افراد جامعه دانست و گفت که آموزش و پرورش، مهم ترین فرصت خلق آینده است و نقطه تحول جامعه، از آموزش و پرورش آغاز...

9 خرداد 1400

راه چاره مالدیو برای رونق گردشگری در ایام کرونا

مالدیو راه حل ارائه واکسن به گردشگران ورودی این کشور را برای رونق صنعت گردشگری این کشور در نظر گرفته است هر چند که هنوز در اجرایی شدن این طرح ابهام وجود دارد.

6 خرداد 1400

روایت نماینده اتحادیه اروپا از پیشرفت مذاکرات برجامی

معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست نشست امروز کمیسیون مشترک برجام را برعهده داشت گفت که بررسی نتیجه مذاکرات فشرده ای که طی روزهای گذشته در جریان بوده نشان می دهد که پیشرفت حاصل شده است.

30 اردیبهشت 1400

خلق پول در بورس برخلاف منافع سهامداران، آیا سازمان بورس مستقل است؟

به گزارش خبرنگاران، افشین آقابزرگی با اشاره به فرایند پرنوسان بازار سرمایه در ماه های گذشته گفت: اتخاذ بعضی تصمیمات و اظهارنظرها در بازار سرمایه به عنوان یک بازار تخصصی، شرایط نابسامانی را در این بازار رقم زده است که از جمله آن، اجرا و صدور بعضی دستورالعمل...

27 اردیبهشت 1400

موضع گیری بن نسبت به غنی سازی 60درصدی ایران

وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در ناتو اظهاراتی را در واکنش به تصمیم ایران برای شروع غنی سازی 60 درصدی اورانیوم و مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای عنوان نمود.

19 اردیبهشت 1400

کمالوندی: تأخیر در لغو تحریم های ایران برای غربی ها زیان بیشتری خواهد داشت

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اعلام اینکه تعداد سانتریفیوژ ها و میزان مواد غنی شده ایران در حال افزایش است، تأکید کرد که تأخیر بیشتر در برطرف تحریم های ایران زیان بیشتری به طرف های غربی تحمیل می نماید، در حالی که ایران همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد....

14 اردیبهشت 1400
تعداد: (142)