کبوتران صلح در کاخ جهانی گلستان به پرواز در می آیند

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، در روز جهانی یادمان ها و محوطه های تاریخی، کبوتران صلح در کاخ جهانی گلستان به پرواز درمی آیند و با شاخه های گل از گردشگران استقبال می شود.

کبوتران صلح در کاخ جهانی گلستان به پرواز در می آیند

رییس پردیس تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی گفت که دانشجویان رشته مدیریت گردشگری در روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی، با شعار هر گردشگر یک سفیر صلح و اهدای گل، به استقبال گردشگران داخلی و خارجی می فرایند.

دکتر حمید ضرغام با اعتقاد بر این که با توسعه گردشگری در سطح جهانی، نقش و اهمیت آن در ایجاد صلح پایدار بین ملت ها افزون تر می شود، افزود:

رویدادهای گردشگری، به واسطه ایجاد ارتباطات میان فرهنگی، امکان درک شباهت ها و پذیرش و به رسمیت شناختن تفاوت ها، میان ملل را فراهم کرده است.

او در ادامه درباره رویداد 29 فروردین توضیح داد که 18 آوریل (29 فروردین) هر سال، روز بین المللی یادمان ها و محوطه های تاریخی (IDMS) نام گذاری شده است. هدف از معین چنین روزی، جلب توجه جهانی به حفظ بناهای تاریخی به عنوان میراث فرهنگی بشری و گرامی داشت تنوع این میراث است. قرار است همزمان با روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی، از پوستر همایش گردشگری و صلح در آینه میراث جهانی که روز 29 اردیبهشت ماه همزمان با هفته میراث فرهنگی برگزار می شود، رونمایی شود.

وی همچنین از رها کردن کبوترهایی به عنوان نماد صلح، در مجموعه جهانی کاخ گلستان در روز جهانی یادمان ها و محوطه های تاریخی خبر داد و گفت:

اهدای بروشورهایی به زبان انگلیسی از 19 اثر ثبت شده ایران در فهرست آثار جهانی به گردشگران به انگیزه تشویق آن ها برای دیدن این جاذبه ها از دیگر اقداماتی است که از طریق دانشجویان گردشگری در روز 29 فروردین ماه انجام می شود.

به گفته این استاد دانشگاه، بنری سفید برای کمپین مخالفت با یادگاری نویسی روی بناهای تاریخی در این مجموعه نصب خواهد شد تا گردشگران نظرات خود را درباره این حرکت فرهنگی که به منظور مقابله با وندالیسم و تخریب میراث فرهنگی اجرا شده است، بیان کنند.

ضرغام با بیان این که مشارکت و همکاری مراکز علمی با نهادهای اجرایی در صنعت گردشگری موجب سرعت رشد توسعه گردشگری پایدار در کشور خواهد شد، بیان نمود که این برنامه با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و مجموعه جهانی کاخ گلستان برگزار خواهد شد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "کبوتران صلح در کاخ جهانی گلستان به پرواز در می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کبوتران صلح در کاخ جهانی گلستان به پرواز در می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید