ایوانکا و کامالا در جورجیا

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهوری ایالات متحده و کامالا هریس، معاون رئیس جمهور منتخب آمریکا در کارزار انتخاباتی سنا در جورجیا حضور پیدا کردند. سرنوشت اکثریت سنا در دستان دو کرسی خالی جورجیا است. به همین منظور رقابت بین جمهوری خواستار و دموکرات ها شدیدتر شده است.

ایوانکا و کامالا در جورجیا

به گزارش الجزیره، کامالا هریس در میان جمعیت حاضر در کارزار گفت: همه چیز در معرض خطر است. او از مردم خواست که به نامزد های دموکرات ها رای بدهند تا دستاورد های تازه آمریکا از بین نرود. در همین حال ایوانکا ترامپ، هشدار داد که عدم انتخاب دو نامزد جمهوری خواه از این ایالت، دستاورد های قانونی که در زمان پدرش به دست آمده است، به باد خواهد رفت. هریس، اما به جمعیت حاضر در کلمبوس گفت با انتخاب دو نامزد جمهوری خواه در پنجم ژانویه همه چیز در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

از حزب دموکرات جان اوسوف و رائل وارنوک که کشیش است برای این دو کرسی می جنگند و این دو قول داده اند با توجه به وعده های بایدن بودجه مدارس مناطق کم درآمد را افزایش دهند و از خریداران اولین خانه در منطقه حمایت مالیاتی انجام دهند و سیاست های اصلاح طلبانه را در این ایالت دنبال نمایند. هریس در این زمینه گفت: ما برای پیشبرد کارهای مان احتیاج داریم که قوانینی در سنا تصویب گردد. ما احتیاج داریم تا جان و رافائل در سنای ایالات متحده باشند. باید بگویم همه چیز در نبود آن ها به خطر می افتد. هریس قرار بود در نقطه دیگری از این ایالت نیز توقف داشته باشد که به دلیل بالا رفتن آمار افراد مبتلا به کرونا، برنامه معاون رئیس جمهور منتخب لغو شد.

پیش از هریس، اوسوف هشدار داد که اگر جمهوری خواستار پیروز این انتخابات شوند، مانع پیشبرد برنامه های بایدن خواهند شد، چراکه اکثریت سنا در دستان آن ها باقی خواهد ماند. در این صورت آن ها مانع پیشبرد برنامه های پیشروانه از جمله افزایش حداقل دستمزد ها خواهند شد، یا اینکه با اصلاح برنامه های زیرساختی مخالفت خواهند کرد. او اضافه کرد: مردم کلمبوس ما کار های خوب زیادی داریم که انجام بدهیم، اما معطل مانده است. این در حالی است که در سوی دیگر میدان، ترامپ دخترش را به جورجیا فرستاد تا به این طریق مردم را تشویق به رای دادن به نامزد های جمهوری خواستار کند. دیوید پردو و کلی لوفر هر دو نامزد جمهوری خواستار قرار است برای دو کرسی به جامانده در سنا با نمایندگان دموکرات مبارزه نمایند.

ایوانکا ترامپ که در میلتون در سی مایلی شمال آتلانتا حضور پیدا نموده بود سخنرانی خود را این گونه شروع کرد: ما عاشق ترامپ هستیم. ما برای ترامپ مبارزه می کنیم. ما باید برای چیز هایی که مردم آمریکا مبارزه می نمایند، ایستادگی کنیم. ایوانکا ترامپ انتخابات دور دوم سنا را بسیار حیاتی خواند و پردو و لوفر را آخرین مردان خط دفاع علیه برنامه های چپ ها و دموکرات ها خواند. او گفت این دو می توانند مانع سقوط برنامه ها و دستاورد های دوران پدرش شوند. به نظر می رسد جورجیا محل آزمون مقبولیت دو نامزد احتمالی دموکرات ها و جمهوری خواستار برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 باشد. کامالا هریس حالا از سوی دموکرات ها انتخاب شده است تا اوضاع نه چندان قابل توجه کارزار انتخاباتی دموکرات ها در این ایالت را سر و سامان دهد.

اگر دموکرات ها هر دو کرسی را پیروز شوند، تعداد کرسی های هر دو حزب 50 به 50 می گردد. به نوشته وبگاه پولیتیکو، در این شرایط اگر بن بستی در رای گیری ها به وجود آید، با توجه به قوانین موجود در آمریکا، این کامالا هریس خواهد بود که می تواند با رای خود قفل موجود در سنا را بشکند، اما اگر جمهوری خواستار از دو کرسی موجود یک کرسی را برنده شوند، مجددا اکثریت سنا را به دست خواهند گرفت.

جمهوری خواستار هم به شدت در کوشش هستند تا اجازه ندهند این سنگر به دست دموکرات ها بیفتد. در حالی که آن ها کاملا هنوز نتیجه انتخابات را نپذیرفته اند، این دو کرسی مهم ترین دیوار حائل برای جلوگیری از پیشرفت های دموکرات ها در انتخابات اخیر می دانند. بایدن هفته گذشته از جورجیا بازدید داشت و ترامپ و معاونش نیز در این ایالت به سود دو نامزد جمهوری خواستار کارزار انتخاباتی برگزار کردند و این نشان می دهد انتخابات در این ایالت از چه حساسیتی برخوردار است.

منبع: فرارو

به "ایوانکا و کامالا در جورجیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایوانکا و کامالا در جورجیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید