رتبه برتر دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، دانشگاه آزاد اسلامی در ویرایش 2020 رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان یو. اس. نیوز، پیروز به کسب رتبه دوم در بین دانشگاه های برتر کشور شده و همچنین در شش رشته موضوعی مهندسی مکانیک، ریاضی، مهندسی برق و الکترونیک، علوم کامپیوتر، شیمی و فیزیک برترین رتبه کشور را کسب کرده است.

رتبه برتر دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، بر اساس ویرایش 2020 رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان یو. اس. نیوز، دانشگاه آزاد اسلامی بعد از دانشگاه تهران در میان 500 دانشگاه برتر جهان و 70 دانشگاه برتر آسیا قرار گرفت.

31 دانشگاه ایرانی در میان دانشگاه های برتر جهان جای گرفته اند که امتیاز کل و رتبه 10 دانشگاه برتر ایرانی در نظام رتبه بندی یو. اس. نیوز به شرح زیر است:

بر پایه رتبه بندی موضوعی این نظام، دانشگاه آزاد اسلامی در شش رشته موضوعی مهندسی مکانیک، ریاضی، مهندسی برق و الکترونیک، علوم کامپیوتر، شیمی و فیزیک برترین رتبه کشور را کسب کرد. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در رشته مهندسی مکانیک رتبه پنج بین المللی، در رشته ریاضی رتبه 29 بین المللی، در رشته مهندسی برق و الکترونیک رتبه 93 بین المللی، در رشته علوم کامپیوتر رتبه 110 بین المللی، در رشته شیمی رتبه 121 بین المللی و در رشته فیزیک رتبه 235 بین المللی را کسب کرده است.

دانشگاه آزاد در حوزه های علوم کشاورزی با رتبه بین المللی 84، مهندسی عمران با رتبه بین المللی 35 و مهندسی با رتبه بین المللی 44 بعد از دانشگاه تهران رتبه دوم کشور را کسب کرد و در حوزه علوم گیاهی و دامی با رتبه 432 بین المللی بعد از دانشگاه های تهران و تربیت مدرس، رتبه سوم ملی را کسب کرده است. همچنین در حوزه زیست شناسی و بیوشیمی با رتبه بین المللی 466، بعد از دانشگاه های علوم پزشکی تهران، تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه چهارم ملی و در حوزه علم مواد با رتبه 225 بین المللی بعد از دانشگاه های تهران، امیرکبیر، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان رتبه پنجم ملی را کسب کرده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در جدول زیر دانشگاه های برتر ایرانی در حوزه های موضوعی به همراه رتبه جهانی آن ها آمده است:

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رتبه برتر دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه برتر دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید