5 اشتباه رایج که گیاهان آپارتمانی را نابود می کند

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، بسیاری از افراد نمی توانند از گیاهان آپارتمانی به خوبی نگهداری کنند و در مدت کوتاهی گیاهان آن ها پژمرده و خشک می شوند.

5 اشتباه رایج که گیاهان آپارتمانی را نابود می کند

نگهداری از گیاهان در خانه یکی از راه هایی است که به سلامت روح و روان شما می کند. پس باید به خوبی از آن ها نگهداری کنید. در این مطلب از وبلاگ خرید اینترنتی به بیان اشتباهات نگهداری از گیاهان آپارتمانی می پردازیم.

تابش بیش از حد نور آفتاب

پیدا کردن مکان مناسب برای نگهداری از گیاه همواره چالش بزرگی است. بسکمک از افراد نمی دانند که گیاه آن ها سایه دوست است یا آفتاب دوست. به همین دلیل اغلب گیاهان را به طور مستقیم در برابر آفتاب می گذارند که این باعث آسیب رساندن به آن می شود.

با شناسایی درست گیاه خود می توانید انتخاب کنید که آن را در کدام بخش از خانه خود قرار دهید. داخل اتاق یا بیرون و در تراس؟ این مورد به شما کمک می کند با مدت زمان و شدت تابش نور خورشید هم آشنایی بهتری داشته باشید.

آبکمک بیش از حد گلدان

یکی دیگر از اشتباهات نگهداری از گیاهان آپارتمانی آب دادن بیش از مقدار به آن ها است. بسکمک از افراد تصور می کنند که باید به طور مرتب به گیاهان آب بدهند. بهتر است بدانید که احتیاج گیاهان مختلف به آب فرق دارد و شما قبل از خریداری گیاه باید به این موضوع توجه کنید.

نکته مهم دیگر در استفاده از گلدان است. تمام ظروف مورد استفاده برای کاشت گیاهان باید دارای سوراخ باشند تا از جمع شدن آب در گلدان جلوگیری شود. همچنین آب نباید در نزدیکی ریشه ها نشست کند، زیرا این فرایند می تواند مانع رسیدن اکسیژن به ریشه ها و باعث پوسیدگی آن ها شود.

تغذیه مناسب برای گیاه

بسکمک از افرادی که تجربه ای در نگهداری از گیاه ندارند، تصور می کنند که گیاهان فقط به نور خورشید و آب احتیاج دارند، که طبیعتاً درست نیست. گیاهان علاوه بر این دو عامل مهم به حدود 16 عنصر مغذی مختلف از خاک همچون نیتروژن یا ازت، فسفر، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، گوگرد، آهن، منگنز، روی، مس، بور، مولیبدن و کلر هم احتیاج دارند. در این میان بهترین راه برای تقویت کردن خاک گیاهان، استفاده از انواع مختلف کودهای موجود است. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب این گیاهان آپارتمانی رنگ هایی زیبا و مجذوب کننده دارند سر بزنید.

گلدان

یکی از اشتباهات نگهداری از گیاهان آپارتمانی تعویض نکردن گلدان در طول رشد گیاه است. این که تصور کنید وقتی یک گل را با گلدان می خرید، گل تا آخر عمرش به یک مقدار باقی می ماند و به فضای بیشتری احتیاج ندارد، سخت در اشتباه هستید. گلدان به مثابه محل زندگی گل باید دارای شرایط مساعد و استانداردی باشد تا گیاه شما در بهترین شرایط رشد کند. گلدان ها از جنس های مختلفی از جمله سفالی، بتنی، سرامیکی و غیره ساخته می شوند که هرکدام بنا به نوع گیاه کاربرد متفاوتی دارند.

آفت زدن گیاهان

همه ما عاشق گیاهان سالم و باطراوت هستیم و وجود آفت کابوس هر گیاه و گیاه دوستی است. برای این اشتباه رایج و خطرناک تنها راهکار، رسیدگی روزانه به گیاه خواهد بود. به این منظور اگر زمان بگذارید و هر روز گلدان خود را چک کنید، می توانید آفات را زودتر تشخیص داده و از شر آن ها خلاص شوید. برای این کار ابتدا باید روزانه برگ های گیاه خود را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا از آلودگی های محیطی جلوگیری شود و سپس در صورت مشاهده آفت و بیماری با اسپری کردن گاه به گاه گیاهان با آفت کش های آلی، از سلامت گیاه خود اطمینان پیدا کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب استفاده هوشمندانه از فضاهای خالی در دکور خانه را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "5 اشتباه رایج که گیاهان آپارتمانی را نابود می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 اشتباه رایج که گیاهان آپارتمانی را نابود می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید