آشنایی با روستای کشیت و چشم اندازهای زیبای آن

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، کرمان استانی شناخته و محبوب است که این شناخته بودن نه تنها محدود به خود استان، بلکه شهرها، روستاها و جاذبه های موجود در آنها را در بر می گیرد. شهر بم با ارگ و خرمای خوش طعم و معروفش، کویر لوت و روستای زیبا و تاریخی کشیت از نمونه های این گفته به شمار می فرایند.

آشنایی با روستای کشیت و چشم اندازهای زیبای آن

پدیده ای مثال زدنی که می توان از آن به عنوان اعجاز طبیعت یاد کرد؛ قرارگیری همین روستای تاریخی با بافتی منحصر به فرد و منظره ای سرسبز و زیبا در دل کویر لوت است؛ با مشاهده نقشه آن بر روی گوگل مپ تصویری مانند درختی سرسبز در بین کویر و فراز و نشیب های خواهید دید.

محل قرار گیری و جغرافیای کشیت

این روستا در دهستان کشیت، بخش گلباف استان کرمان واقع شده است، که زمانی در جاده ابریشم واقع بوده؛ گلباف دو نوع آب و هوای گرم و خشک در قسمت جنوبی و آب و هوای کوهستانی در قسمت شمالی می باشد. طبق آمارگیری نهایی که در سال 1395 انجام شد, جمعیت روستا به 1249 نفر می رسید.

دره کشیت

منظره زیبای کشیت با وجود تپه های شنی، درخت های خزما و رودخانه ای پرآب و بکر، آبشارهای مرتفع تصویری بی نهایت ایده آل و ناب را به نمایش کشیده است، به طوری که منظره این روستا را مانند کشورهای آسیایی در جنوب شرقی می دانند. از همه این چشم مقدارا بگذریم دره ای با طول 3 کیلومتری وجود دارد که آبشارهایی کوچک و از اتصال آنها رودخانه ای دارای آب زلال به آن می ریزند، دیوارهای دره کشیت از درخت های خرما، لیمو و پرتقال؛ سرخس پوشیده شده است.

قلعه باستانی کشیت

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی و قابل توجه این آبادی، قلعه دختر کشیت می باشد که بر اثر زمین لرزه ویران شد و فقط بقایایی از آن بر جای کانده است، معماری آن برگرفته از ارگ راین و ارگ بم دارد، ساختار قدمت دار این قلعه بیان کننده تاریخچه طولانی آن بوده و در لیست آثار باستانی و ملی کشور ثبت گشت.

در پیرامون این قلعه در سال 1392 جسدی مومیایی شده با مقدار کف پا=60 سانتی متر و دست = 80 سانتی متر پیدا شد.

آبشار طبیعی و زیبای کشیت

واقع در گلباف کرمان و در روستای کشیت آبشاری دارای ساختار تاریخی و منظره ای زیبا و خاص وجود دارد که از جاذبه های گردشگری این منطقه محسوب می شود. این آبشار با بلندی 12 متری در وسط کویر و خشکی نشان از آبادی و حیات دارد، این مکان پیشنهاد ایده آلی برای رقم زدن یک روز دلچسب و خاطره انگیز شمرده می شود که مردمان این روستا آن را دریا هم می نامند.

آدرس و جهت دسترسی به آبشار

همانطور که گفته شد آبشار کیشت نه تنها یکی از جاذبه های روستای همنام آن، بلکه از جاذبه های طبیعی زیبا و بکر استان کرمان و در نهایت کشور عزیزمان محسوب می شود که هر ساله سیل عظیمی از جهانگرد و بازدید کننده را به این منطقه جذب می نماید. جهت رفتن به این آبشار ضروری است که به کرمان و سپس به گلباف بروید، از این جهت به بعد باید پیاده حرکت کنید، روستای کشیت اولین مقصد شما در این پیاده روی خواهد بود که با پشت سر گذاشتن 5 کیلومتر پیاده روی دری از زیبایی و تازگی به روی شما باز می شود و شما به آبشار مورد نظر دسترسی دست پبیدا خواهید کرد.

حوضچه های طبیعی آبگرم

توجه به سلامت و زیبایی پوست یکی از علایق روزمره افراد مختلف به شمار می رود که برای این منظور روش های متفاوتی را به کار می برند، گاهی اوقات این روش ها با پاکسازی همراه است، اما وبلاگ خرید اینترنتی در این مطلب پیشنهاد جالبی را در این زمینه برای شما دارد. سفری که هم اهداف گردشگری و هم سلامت و زیبایی پوست شما را فراهم می آورد.

در کشیت حوضچه هایی دارای آبگرم و ماهی هایی با نام گاراروفا به منظور پاکسازی پوست مرده وجود دارند که هنگام قرار گرفتن شما در آب وظیفه محول شده را به خوبی انجام می دهند، بعلاوه آب گرم آن خستگی را از تن شما خارج می نماید.

تدارکات لازم برای سفر به کشیت

ابتدا قبل از هر چیزی باید گفته شود که برای سفر به این روستا باید همراه با یک راهنما و بعلاوه تور بروید، زیرا به علت جایگاه حغرافیایی و عبور و مرور کم و حضور مزدوران امنیت زیادی وجود ندارد و نسبتا خطرناک می باشد, بر همین اساس توصیه می شود که زمان داخل شدن نیروی انتظامی را در جریان بگذارید.

همراه داشتن آب سالم و گوارا برای نوشیدن از دیگر توصیه ها برای این سفر است، زیرا این منطقه دارای آب شیرین و مناسب نوشیدن نمی باشد.

وبلاگ خرید اینترنتی در این سفر شما را به یکی از بکرترین و منحصر به فردترین جاذبه های جهانگردی کرمان؛ ایران همراه و آشنا ساخت، امیدواریم هدف آشناسازی به حو احسن اجرا شده و از مطالعه آن نهایت لذت و بهره را برده باشید. از همراهی شما تا این لحظه متشکریم.

منبع: دیجیاتور

به "آشنایی با روستای کشیت و چشم اندازهای زیبای آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با روستای کشیت و چشم اندازهای زیبای آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید