کیهان: آمریکا هم 90 سال پیش سیستم کوپنی را اجرا کرد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، روزنامه کیهان با حمایت از طرح کالابرگ (کوپن) به وسیله دولت سیزدهم نوشت: این روز ها مسئولان دولتی از طرحی برای ساماندهی به یارانه ها سخن می گویند. تا به امروز همه ابعاد و جزئیات این طرح روشن نیست و از سوی مسئولین اعلام نشده است. با این حال یکی از مباحث مطرح شده، احتمال اجرایی کردن طرح کالابرگ الکترونیک است.

کیهان: آمریکا هم 90 سال پیش سیستم کوپنی را اجرا کرد

باید گفت برنامه های حمایتی غذا حتی در پیشرفته ترین و ثروتمندترین کشور های دنیا در سطح گسترده ای همین امروز هم در حال اجراست. فقط برای یک نمونه کافی است درباره برنامه مشهور به Supplemental Nutrition Assistance Program) SNAP) در آمریکا مطالعه نمایند. برنامه ای که از حدود 90 سال پیش از سوی وزارت کشاورزی این کشور اجرایی شده و هدف آن تامین امنیت غذایی اقشار کم عایدی است.

این برنامه در سال 2013 حدود 47 میلیون شهروند آمریکا را تحت پوشش خود داشت و عدد آن هنوز هم بالای 40 میلیون نفر است. SNAP فقط یکی از 15 برنامه مشابه در آمریکا و البته گسترده ترین آنهاست که بودجه کلانی نیز به آن اختصاص داده می گردد. واشنگتن در سال 2018 بیش از 57 میلیارد دلار برای این برنامه هزینه کرد. از سال 2004 در تمام استان ها یک سیستم اعتباری با نام Electronic Benefit Transfer (EBT اجرایی شد که همان برنامه را در قالب کارت هوشمند می برد.

منبع: فرارو

به "کیهان: آمریکا هم 90 سال پیش سیستم کوپنی را اجرا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیهان: آمریکا هم 90 سال پیش سیستم کوپنی را اجرا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید