مجوز افزایش سرمایه کدام نمادهای بورسی صادر شد؟

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، از صبح امروز خبرهایی در مورد افزایش سرمایه چند شرکت بورسی در وبسایت کدال منتشر شده است.

مجوز افزایش سرمایه کدام نمادهای بورسی صادر شد؟

یکی از مهم ترین آنها ثبت آگهی افزایش سرمایه فولاد پس از کش و قوس فراوان بود. بر این اساس و به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده 18 دی ماه این شرکت سرمایه این شرکت از مبلغ 130 هزار میلیارد ریال به 209 هزار میلیارد ریال افزایش یافت و از این رو سهام جایزه تخصیص داده شده به سهامداران فولاد قابل معامله خواهد بود.

همچنین شرکت سرمایه گذاری ساختمان نوین (وثنو) در اطلاعیه ای از صدور مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی خود از محل سود انباشته خود به منظور اصلاح ساختار اقتصادی اطلاع داد.

شرکت کشت و صنعت جوین (جوین) نیز گفت مجوز افزایش سرمایه 842 میلیارد و 400 میلیون ریالی (200 درصدی) این شرکت از محل سود انباشته به منظور جلوگیری از خروج وجه نقد و اصلاح ساختار اقتصادی توسط سازمان بورس صادر شده است.

شرکت سرمایه گذاری کوه نور (ثنور) نیز در اطلاعیه ای که در پیوست آن بیانیه ثبت و گزارش توجیهی هیات مدیر وجود داشت ضمن خبر صدور مجوز افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی گفت در مجمع فوق العاده افزایش سرمایه 25 درصدی نیز می تواند مورد تصویب قرار گیرد.

شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران (وتوصا) دیگر شرکتی بود آگهی صدور مجوز افزایش سرمایه خود را در وبسایت کدال منتشر کرد. این افزایش سرمایه 135 میلیارد تومانی از دو منبع سود انباشته و سایر اندوخته ها تامین خواهد شد و 50 درصد سرمایه فعلی شرکت خواهد بود.

آخرین شرکتی که تا پیش از انتشار این خبر، از صدور مجوز افزایش سرمایه خود پرده برداری کرد، شرکت صنایع پمپ سازی ایران (تیمپی) بود که افزایش سرمایه ای 34 درصدی را در دستور کار خود قرار داده است.

بر اساس قوانین، انجام افزایش سرمایه حداکثر تا 60 روز بعد از تاریخ صدور مجوز امکان پذیر خواهد بود و در غیر این صورت شرکت باید مجوز جدیدی را از سازمان بورس اخذ کند.

منبع: تجارت نیوز

به "مجوز افزایش سرمایه کدام نمادهای بورسی صادر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز افزایش سرمایه کدام نمادهای بورسی صادر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید