قیمت خودروهای سایپا تغییر کرد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، تهران (پانا) - امروز خودروهای سایپا با نوسان رو به پایین قیمت در بازار عرضه شدند.

قیمت خودروهای سایپا تغییر کرد

به گزارش اقتصادنیوز ؛ براساس ارزیابی اجرا شده از بازار خودرو می توان گفت امروز تنها دو خودروساینا و تیبا 2 معمولی افت قیمت500 هزار تومانی و یک میلیون تومانی در بازار داشتند.

نوسان اندک قیمتی محصولات پرتیراژ سایپا در بازار در حالی رقم خورد که طی دو روز گذشته دلار در بازار افت قیمت قابل توجهی داشت و امروز این افت به 400 تومان رسید و تصور بر این بود که این امر می تواند بر بازار خودرو اثرگذار باشد، اما برخلاف تصورات بازار خودرو واکنش چندانی نسبت به افت قیمت دلار از خود نشان نداده و جهت خود را طی کرد. فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می نمایند در صورتی که فرایند نزولی در بازار دلار تا فردا هم ادامه داشته باشد بازار خودرو هم فرایند نزولی شدن به خود خواهد گرفت.

یکی دیگر از دلایلی که موجب شد تا قیمت در بازار خودرو سرگردان شود به طرح ساماندهی بازار خودرو باز می شود. این طرح قرار است فردا در مجلس ارزیابی شود البته این نکته را باید در نظر گرفت که در روزهای اخیر به دفعات این طرح در دستور کار مجلس قرار گرفته، اما هنوز نهایی نشده است. تاخیر در فرایند تصویب این طرح موجب شده تا به گفته فعالان بازار خودرو خریداران و فروشندگان دست از خرید بکشند و در بازار معامله ای صورت نگیرد و به نوعی بازار در حال حاضر در انتظار به سر می برد.

شرایط محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می توان به شاهین، کوییک R ،کوییک معمولی، تیبا صندوقدار، تیبا2 و ساینا اشاره نمود.

توجه به فرایند بازار امروز محصولات سایپا نشان دهنده آن است که امروز کوییک معمولی بدون تغییر و با قیمت 171 میلیون تومان در بازار عرضه شد و کوییک R هم تغییر قیمتی نداشت و در بازار 177 میلیون تومانی قیمت خورد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز تیبا صندوقدار هم بر خلاف مدل هاچ بک این خودرو بدون تغییر و با قیمت 147 میلیون تومان در بازار عرضه شد. با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت تیبا 2 معمولی در بازار افتی یک میلیون تومانی داشت و 158 میلیون تومان قیمت گذاری شد. ساینا هم امروز افت 500 هزار تومانی داشت و با قیمت 159 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

بعلاوه با رصد بازار خودرو می توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین هم به 291 میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو معین نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می شود. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اظهار داشت.

منبع: خبرگزاری پانا

به "قیمت خودروهای سایپا تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خودروهای سایپا تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید