عرضه برنامه های جدید فیس بوک

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، ابزار جدید فیس بوک حتی می تواند پست ها را بر اساس شخص یا محدوده تاریخ فیلتر کند تا کاربر خیلی آسان بتواند به جستجو و تصحیح پست ها بپردازد.

عرضه برنامه های جدید فیس بوک

فیس بوک دو برنامه جدید به نام های ونوس و کولاب عرضه نموده است. این برنامه های آی او اس و اندروید از گروه ان پی ای فیس بوک (آزمایش محصول جدید) ارائه می گردد.

ونوس برنامه ای مختص وقایع زنده است که در دوران قرنطینه ناشی از کرونا گسترش پیدا کرد. این برنامه تجربه تعامل درجه دو را روی صفحه نمایش به وجود می آورد و افراد حرفه ای می توانند از آن برای لحظات بسیار مهم و وقایع مورد علاقه خود استفاده نمایند. طبق گزارشات، این ویدیو های کوتاه لحظه ها نامیده می گردد و می توان آن ها را با ناظرین به اشتراک گذاشت.

فیس بوک می گوید این کاربران حرفه ای شخصیت های مشهور مانند روزنامه نگاران، ورزشکاران قدیمی و یا حال حاضر و تحلیل گران و هواداران مشتاق هستند. این برنامه بیش از آن که افراد را مانند توییتر درگیر کامنت دریافت کند، بر ارتباط مستقیم متمرکز است.

ناسکارسازم (Nascarcasm) که یک حساب کاربری گزارشی و ناشناس در توییتر با 180 هزار دنبال نماینده است از مفسرانی است که از برنامه ونوس استفاده خواهد نمود.

ناسکار (NASCAR) یکی از مهم ترین و اصلی ترین سازمان های ورزشی آمریکاست که رویداد های ورزشی خود را با آغاز مسابقات سوپر مارکت هیرو 500 در تاریخ 31 مه در بریستول تنسی از سرمی گیرد.

تیم کلارک رییس و مدیر دیجیتال ناسکار گفت: هم زمان با بازگشت ناسکار در هفته های آینده، برنامه ونوس به کاربران راهی منحصر به فرد و هیجان انگیزنشان می دهد تا به هواداران این مسابقه در سراسر دنیا وصل شوند؛ آن هم از خانه خود و به شکلی کاملا امن.

ناسکار بر پایه نوآوری بنا شده است و ما بسیار هیجان زده هستیم از این که به شریک عظیم خود، تیم تجربه محصول جدید فیس بوک یاری می کنیم تا این نوآوری را به مجرا های ارتباطی جدید وارد کند.

دومین برنامه ای که فیس بوک عرضه نموده است، کولاب است که برنامه ای دعوت نماینده است (برنامه هایی که برای تعداد مشخصی عضو هزینه پرداخت می نمایند) و به سازندگان و علاقه مندان ساختن ویدیو، فرصت تماشا، ترکیب و برهم منطبق کردن ویدیو های اصلی را می دهد.

کولابس ها سه ویدیوی مستقل هستند که با یکدیگر هماهنگ می شوند. این ویدیو ها به کاربران اجازه می دهند تا با اضافه کردن ویدیو های خودشان یا حذف بخشی از آرایه ها، ترتیب آن را تغییر دهند.

ویدیوی ساخته شده را می توان در فیس بوک، استوری اینستاگرام (که توسط شرکت فیس بوک اداره می گردد) و یا سایربرنامه های رسانه اجتماعی به اشتراک گذاشت.

این دو برنامه دو روز بعد از اعلام برنامه کچ آپ توسط فیس بوک عرضه شدند. برنامه کچ آپ به کاربران، زمان در دسترس بودن دوستان و خانوده شان را برای صحبت کردن اطلاع می دهد

همچنین فیس بوک از ابزار جدید مدیریت پست ها پرده برداشت که کاربران به یاری آن می توانند پست های قدیمی خود را به آسانی پنهان نمایند.

این ابزار با بردن پست ها به قسمت آرشیو باعث می گردد دیگران نتوانند آن ها را ببینند، ولی آن ها را حذف نمی کند. به گفته فیس بوک، این سرویس برای کسانی در نظر گرفته شده که مدت هاست کاربر این شبکه مجازی بوده و درنتیجه پست های قدیمی زیادی دارند که دیگر مایل نیستند در اختیار عموم باشد.

بدین ترتیب کاربر به جای این که مجبور باشد چنین پست هایی را حذف کند می تواند آن ها را به قسمت آرشیو ببرد. حالا که عمر فیس بوک به 15 سال رسیده است، می توان تصور کرد که کاربران بسیاری احتمالاً گفته ها و تصاویری دارند که خیلی سال پیش پست نموده اند.

اخیراً پست هایی که از زمان های گذشته بالاآمده دردسر هایی را برای سیاست مداران و سایر فعالانی ایجاد نموده که نظرات و پیغام هایشان حالا موردانتقاد است.

ابزار جدید فیس بوک حتی می تواند پست ها را بر اساس شخص یا محدوده تاریخ فیلتر کند تا کاربر خیلی آسان بتواند به جستجو و تصحیح پست ها بپردازد.

این ویژگی ابتدا در نسخه موبایلی فیس بوک ظاهر خواهد شد که مورداستفاده کاربران اندروید و اپل است. فیس بوک اعلام نموده ویژگی های مشابه دیگری را در آینده نزدیک به برنامه خواهد اضافه نمود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "عرضه برنامه های جدید فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه برنامه های جدید فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید