عراق نقض حریم هوایی خود توسط ترکیه را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای ضمن محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق، خواهان توقف عملیات های این کشور شد.

عراق نقض حریم هوایی خود توسط ترکیه را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خرید اینترنتی، ریاست جمهوری عراق، امروز (آدینه)، در بیانیه ای خواهان توقف عملیات های نظامی ترکیه در شمال این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کشور عراق واع، در این بیانیه با اشاره به عملیات های اخیر ترکیه در شمال عراق آمده است: این اقدامات نقض آشکار اصل حسن همجواری و در تضاد صریح با پروتکل ها و منشورهای بین المللی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ریاست جمهوری عراق خواهان توقف اقداماتی است که در نتیجه عملیات های نظامی مکرر ترکیه و زیر پاگذاشتن حریم هوایی عراق، باعث نقض حاکمیت ملی کشور شده است؛ اقدامی که در نتیجه آن تعدادی از شهروندان بی دفاع کشته شدند.

در این بیانیه همچنین آمده است: بدین وسیله ریاست جمهوری این اقدامات ناقضانه را محکوم و بر لزوم حل مسائل مرزی و پرونده های امنیتی میان عراق و ترکیه به وسیله همکاری و هماهنگی بین دو کشور تأکید می نماید. ریاست جمهوری عراق همچنین بر اقدامات یک جانبه در حل مسائل فیمابین را رد و بر لزوم احترام به حاکمیت کشور تأکید می نماید.

این بیانیه درست پس از آن است که بعضی منابع خبری گزارش دادند در حملات هوایی ترکیه به شمال عراق چندین غیرنظامی کشته شدند.

عراق پیشتر، سفیر ترکیه در بغداد را دو بار احضار کرده بود و مراتب اعتراض خود را درباره حملات اخیر ترکیه به شمال این کشور ابلاغ کرده بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "عراق نقض حریم هوایی خود توسط ترکیه را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق نقض حریم هوایی خود توسط ترکیه را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید