ضرورت تقویت کمی و کیفی هنرستان های کشور در تخصیص بودجه 1401

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، تهران (پانا) - معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش بر ضرورت تقویت کمی و کیفی هنرستان های کشور در تخصیص بودجه 1401 تأکید کرد.

ضرورت تقویت کمی و کیفی هنرستان های کشور در تخصیص بودجه 1401

قاسم احمدی لاشکی در آیین تجلیل از پژوهشگران و دانش آموزان پژوهشگر منطقه 4 آموزش و پرورش شهر تهران با تأکید بر ضرورت تقویت بودجه تخصیصی به هنرستانهای کشور اظهار کرد: از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود در تصویب بودجه سال 1401 برای دستیابی به رشد پیش بینی شده دانش آموزان فنی و حرفه ای در برنامه ششم توسعه، بودجه مناسبی در نظر بگیرد.

وی اضافه نمود: طبق برنامه ششم توسعه باید در فرآیند هدایت تحصیلی 50 درصد از دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای سوق داده شوند که به علت نبود امکانات و تجهیزات لازم در حال حاضر 34 درصد از این هدف محقق شده است.

احمدی لاشکی شرح داد: یکی از راه های حل مسائل کشور، تقویت هنرستان هاست که توجه به این موضوع در دراز مدت شرایط اشتغال را بهبود خواهد داد.

گفتنی است؛ در این نشست که با حضور سه تن از نمایندگان مجلس برگزار گشت، احمد نادری نایب رئیس اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تأکید کرد: سرمایه گذاری در هنرستانها، بهتر از سرمایه گذاری در دانشگاه جواب می دهد و این قول جدی را می دهیم که در تصویب بودجه سال 1401 این مهم را اعمال کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ضرورت تقویت کمی و کیفی هنرستان های کشور در تخصیص بودجه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تقویت کمی و کیفی هنرستان های کشور در تخصیص بودجه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید