سموم کشاورزی ایرانی صادر می گردد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، واردات انواع سموم کشاورزی و حشره کش ها به کشور سالانه چندین میلیون دلار ارز از کشور خارج می نماید. از سویی فراوری سم هایی که ضرری برای انسان و دام نداشته باشد فناوری بالایی را می طلبد.

سموم کشاورزی ایرانی صادر می گردد

احد قبادی مدیرعامل شرکت دانش بنیان فراوری کننده سموم درباره محصولات دانش بنیان این شرکت گفت: سم کلریدازون علف کش تخصصی مزارع چغندر قند و سم پیری پروکسی فن در این شرکت فراوری می گردد.

این فعال فناور درباره محصول پیری پروکسی گفت: پیری پروکسی حشره کش هورمونی است که با اختلال در توازن هورمونی جوانی حشرات مضر از دگردیسی و تکامل آنها جلوگیری و حشرات ماده را عقیم می نماید که در نتیجه باعث نابودی حشره و تخم ها و جنین می گردد.

وی ادامه داد: از این سم برای مبارزه بالشتک ها، شپشک ها، سپردارها و پسیل مرکبات و نیز عسلک پنبه استفاده می گردد و برای انسان و زنبور عسل و دام کاملاً بی خطر است.

قبادی اضافه کرد: علاوه بر محصول ذکر شده حشره کش سایپرمترین، سم کلرپریفوس، سم دیازینون، سم دلتامترین، کنه کش پروپارژیت و تعدادی دیگر از این دسته محصولات در این شرکت فراوری می گردد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان به اشتغال زایی ایجاد شده اشاره نمود و گفت: در این شرکت به صورت مستقیم برای 40 نفر شغل ایجاد شده است.

این فعال فناور درباره صادرات محصولات نیز گفت: محصولات این شرکت چند سالی است که به صورت مداوم به کشور ترکیه صادر می گردد و تنها در امسال حدود 500 هزار دلار ارز آوری برای کشور داشته است.

وی گفت: برای فراوری محصولات احتیاج به مواد اولیه وجود دارد که عموماً به وسیله واردات تامین می گردد که عمدتاً ساخت کشور چین است.

قبادی به واردات محصولات مشابه به کشور و همچنین اختلاف قیمت ها اشاره و بیان نمود: همچنان نمونه مشابه محصولات فراوریی به کشور وارد می گردد که عمدتاً ساخت کشورهای آلمان، ژاپن و چین است که در محصول کلریدازون قیمت نهایی این شرکت حدود 30 درصد ارزان تر از نوع خارجی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سموم کشاورزی ایرانی صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سموم کشاورزی ایرانی صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید