سبک سازی قانون علائم تجاری با همکاری بخش خصوصی

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، خبرنگاران : در سی و ششمین جلسه کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران، چالش های مالکیت معنوی در ایران مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

سبک سازی قانون علائم تجاری با همکاری بخش خصوصی

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از اتاق بازرگانی تهران؛ فعالان اقتصادی در این نشست با اشاره به وجود نزدیک به 70 هزار پرونده ثبت برند در کمیسیون ماده 170 آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات طرح های صنعتی و علائم تجاری، نسبت به همراهی و همکاری برای رسیدگی سریع تر به این پرونده ها اعلام آمادگی کردند.

اعضای کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران در سی و ششمین جلسه این کمیسیون به بحث درباره چالش های فعالان اقتصادی در حوزه مالکیت معنوی و شرایط آن در کشور پرداختند. رئیس کمیسیون در این نشست، از مکاتبات صورت گرفته با مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و برگزاری جلسات هم اندیشی در وزارت دادگستری با هدف شرح شرایط موجود و بیان انتظارات بخش خصوصی در ارتباط با حوزه مالکیت معنوی، سخن گفت.

به گفته حسن فروزان فرد، مالکیت فکری در ایران از آن دست موضوعاتی است که فعالان اقتصادی از بخش خصوصی اطلاعات و آگاهی اندکی از آن دارند. وی سپس شرح داد که کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران این آمادگی را دارد تا با همکاری موسسه آموزش اتاق تهران و همراهی سازمان ثبت اسناد و املاک و وزارت دادگستری، با تولید محتوی مناسب، اعضای اتاق تهران را نسبت به واقعیت های مالکیت معنوی آشنا کند.

کندی در رسیدگی به پرونده ها

همچنین، احمد آتش هوش رئیس کمیسیون حقوقی و حمایت قضایی اتاق بازرگانی ایران در رابطه با فرایند ثبت علائم تجاری، به وجود بیش از 70 هزار پرونده در کمیسیون ماده 170 آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات طرح های صنعتی و علائم تجاری اشاره کرد و گفت: با این حجم از پرونده های در انتظار، رسیدگی به اعتراض های مربوط به ثبت علائم تجاری ممکن است تا 4 سال زمان ببرد.

وی سپس به تلاش های صورت گرفته از سوی کمیسیون حمایت قضایی و مالکیت فکری اتاق ایران در دوره هشتم هیات نمایندگان برای لغو ماده 170 اشاره کرد و اضافه کرد: هرچند سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مخالف سرسخت حذف این ماده است، اما اتاق ایران پیشنهاد همراهی و کمک برای رسیدگی بهتر و سریع تر به پرونده های موجود در حوزه ثبت علائم تجاری را بارها مطرح کرده و آماده است تا با معرفی کارشناسان خبره و نمایندگانی از اتاق بازرگانی، رسیدگی به این پرونده ها طی مدت چند ماه به خاتمه برسد.

ناصر ریاحی عضو هیات رئیسه اتاق تهران نیز به فعالیت پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در اتاق تهران اشاره کرد و با بیان اینکه، باجه ثبت علائم تجاری در این مرکز ایجاد شده است، اضافه کرد: از طریق این باجه، یک برند ایرانی به صورت نمادین، ثبت جهانی شده است و در حال حاضر نیز، برندهای داخلی و خارجی در پنجره واحد فیزیکی اتاق تهران قابل ثبت است.

در این نشست، پس از شور و مشورت فعالان اقتصادی، مقرر شد کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران به نمایندگی از این اتاق، در راستای حل مسائل مربوط به کمیسیون ماده 170 آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات طرح های صنعتی و علائم تجاری، وارد مذاکرات جدی با نهادهای مسول شود.

منبع: اقتصادنیوز

به "سبک سازی قانون علائم تجاری با همکاری بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبک سازی قانون علائم تجاری با همکاری بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید