ارایه راهبردی برای عبور از مسائل پسا کرونایی صنعت گردشگری

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، تهران (پانا) - ارائه راهبردی برای عبور از مسائل پسا کرونایی صنعت گردشگری با عنوان فرایند مد یریت، کنترل کیفی انواع تورها با علایق ویژه با معین جاذبه ها، مسیرها، امکانات و شاخص های گرد شگری که توسط یک پرفسور بنام ایرانی ثبت شده است می تواند باردیگر گردشگری جهان را احیا کند و مانع از بیکاری صدها هزار شاغل در صنعت گردشگری گردد.این راه حل مورد استقبال مجامع علمی د نیا نهاده شده و طی مراسمی بصورت زند ه د ر هند و ایران مورد تقدیر نهاده شد.

ارایه راهبردی برای عبور از مسائل پسا کرونایی صنعت گردشگری

در بحبوهه کرونا که صنعت گردشگری دنیا را تسخیر نموده محمد شریف ملک زاد ه پروفسور ایرانی با اختراع یک تئوری برای نخستین بار در صنعت گردشگری، ناجی این صنعت شد و نه تنها تحسین دنیایان را به همراه داشت توانست عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را کسب کند که افتخاری برای ایرانیان در عرصه علمی است.

اتحاد یه بین المللی رؤسای د انشگاه های دنیا، اعضای بلند پایه سازمان دنیای دنیاگرد ی ملل متحد و د انشگاه های مطرح دنیا از جمله د انشگاه جرج واشنگتن آمریکا، کیوتو ژاپن، د انشگاه سیاس چین، د انشگاه هولوا اسپانیا و د انشگاه های عظیم د نیا و جمعی از د انشمند ان و محققان ایرانی و خارجی طی مراسمی د ر کیش از پروفسور محمد شریف ملک زاد ه به پاس نخستین اختراع د ر صنعت گرد شگری دنیا تجلیل کردند. البته این اختراع چند سال پیش توسط سازمان اسناد و املاک کشور و اداره مالکیت معنوی و ثبت اختراعات، ثبت شده است و متعاقب آن در بسیاری از کشورهای دنیا، پتنت گرفت و ثبت مالکیت معنوی و وایپو شد.

اختراع پروفسور ملک زاده راهبردی برای عبور از مسائل پساکرونایی است با عنوان فرایند مد یریت، کنترل کیفی انواع تورها با علایق ویژه با مشخص جاذبه ها، راستاها، امکانات و شاخص های گرد شگری معروف است که توسط پروفسور ملک زاده بنام ایرانی ثبت شده است و از آنجایی که می تواند بار دیگر گردشگری دنیا را احیا کند و مانع از بیکاری صدها هزار شغل در صنعت گردشگری گردد، مورد استقبال مجامع علمی د نیا نهاده شده است و طی مراسمی بصورت زند ه د ر هند و ایران مورد تقدیر نهاده شد،

تئوری MFT صنعت گردشگری دنیا را به دنیای نوینی برده است بر همین اساس پروفسور دونالد هاوکینر، استاد تمام دانشگاه جرج واشنگتن و نایب رییس اعضای وابسته سازمان دنیای دنیاگردی (UNWTO) با حضور در مراسم تجلیل پروفسور محمدشریف ملک زاده ،ضمن پیغام تبریک و تجلیل، تاکید نمود که دانشگاه جرج واشنگتن آمادگی کامل برای همکاری آموزشی و پژوهشی با سازمان بین المللی سیتی وان را دارد.

وزرای گردشگری عضو UNWTO که پس از شیوع کرونا در جستجوی راهکارها و ابتکارات نوآورانه در صنعت گردشگری بودند تا بتواند تبعات منفی این همه گیری کرونا را کاهش دهند پس از آشنایی با تئوری MFT تایید کردند که این همان راهکاری است که می تواند صنعت گردشگری را از مسائل کنونی کرونا عبور دهد. پروفسور ملک زاده در این تئوری روشهای سنتی مدیریت گردشگری را مورد بازنگری قرار داده و سازگاری با واقعیت های جدید و توجه به جنبه های انسانی و معنوی را در صنعت گردشگری محور قرار داده است.

این آیین که روز 26 آبان ماه در کیش برگزار گردید به گونه ای برنامه ریزی شده بود که همه اساتید و محققان دنیا این روید اد را د ر د انشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خود به صورت آنلاین مشاهد ه کردند. به همین دلیل انستیتو گردشگری بوگوتا در کلمبیا از پروفسور ملک زاده برای تدریس تئوری MFT برای دوره های فوق لیسانس دعوت نموده تا آنها بتوانند ابزارهای جدیدی را بر اساس این تئوری جالب بدست آورند که با درک بهتری در این پروژه فوق العاده مشارکت داشته باشند. به عنوان مقدمه همین همکاری خانم کارول مارینو، مدیرکل انستیتو گردشگری بوگوتا با حضور در مراسم تجلیل از صندلی علمی دکتر ملک زاده، کسب عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را تبریک گفت و توضیح داد ما در کلمبیا بر این باوریم که صنعت گردشگری باید محتوی وسیعی از نوآوری و خلاقیت داشته باشد تا گردشگران و مردم نه تنها مقاصد و خدمات متنوع را تجربه نمایند، بلکه حس فرهنگی، جوامع محلی، احساسات و خاطراتی را لمس و در یک محیط لذت بخش در طول سفر زندگی نمایند. بنابراین ، فرصت جدیدی فراهم شده است تا ضمن هم افزایی و تبادل دانش بر اساس مطالعات در زمینه گردشگری و لحاظ کردن سناریوهای جدید که در نتیجه شیوع کرونا ایجاد شده است، بتوانیم نگرشها و ابزارهای متفاوتی را در پیش بگیریم تا کشورهای ما به عنوان مقاصد گردشگری جوابگوی نیازهای خاص و ویژه هر گردشگری باشد.

بسیاری از دانشمندان دنیا و اساتید حوزه گردشگری کشورهای مختلف، حمایت رسمی خود را از نظریه MFT اعلام کردند و آن را نقطه عطفی در پیشرفت دانش توریسم بر شمردند.

اساتید صاحب نام دانشگاه ها و مراکز گردشگری مهم دنیا همچون کاخا شنگیلیا IAPU ،اقای غلام عباس عظیمی و خانم زهرا برزگر، دکتر جانی هاریانتو از دانشگاه پریزیدنت اندونزی، دکتر تاکشی ماستورا رئیس دانشگاه کیوتو ژاپن، دکتر الهام مدمدوف از دانشگاه گردشگری و مدیریت آذربایجان، دکتر شان چن از دانشگاه SIAS چین، دکتر کورنی دیج مانی مدیر پژوهش و نوآوری دانشگاه علمی و کاربردی هلن، خوزه کاستا رئیس دانشکده توسعه و برنامه ریزی گردشگری پرتغال، پروفسور دانیل فسن مایر از انستیتو گردشگری، اریک فیدمن دانشگاه فلوریدا آمریکا، دکتر فارگاس سانچز استاد تمام دانشگاه هولوا اسپانیا و پروفسور کای چون رئیس دانشکده مدیریت هتلداری و گردشگری دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ پیغام تبریک خود را به پروفسور ایرانی برای دریافت اولین جایزه و اختراع در صنعت گردشگری و کسب عنوان پروفسور و پدر علم نوین گردشگری دنیا اعلام کردند.

اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه های دنیا 55 سال پیش با همکاری دانشگاه های آکسفورد انگلستان، آمریکا، کره جنوبی، فیلیپین و ... با هدف افزایش تبادل تجربیات و ایجاد شبکه ارتباط بین رؤسای دانشگاه ها راه اندازی و در انگلستان فعالیت خود را شروع کرد.

یا اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه های دنیا (IAUP)، یک موسسه یا انجمن کوچک نیست بلکه یک شورای اجرایی با حضور رؤسای دانشگاه های اتریش، ژاپن، آرژانتین، ترکیه، مکزیک، چین، اسپانیا، آفریقا، کانادا، آمریکا، استرالیا و ایران دارد تا دیدگاه دنیای نسبت به آموزش عالی در سطح دنیا را ارتقا دهند و صدای رهبران آموزش را به گوش دنیایان برسانند تا در راستا حمایت از توسعه پایدار گام بردارند.

این اتحادیه بین المللی در سراسر دنیا دفاتر منطقه ای دارد و 5 اسفندماه سال 97 هم در حوزه گردشگری ایران دفتر منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه در جزیره کیش راه اندازی کرد. ریاست منطقه خاورمیانه و آفریقای مرکزی برعهده پروفسور ملک زاده است که این روزها به دلیل ثبت اولین اختراع در صنعت گردشگری، بیش از گذشته نامش بر سر زبان ها افتاده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ارایه راهبردی برای عبور از مسائل پسا کرونایی صنعت گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارایه راهبردی برای عبور از مسائل پسا کرونایی صنعت گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید