روزهای سرخ بورس انتها ندارد ، ثاثیر منفی 2 هزار واحدی فارس بر شاخص کل

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، در سرانجام معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل در ادامه فرایند نزولی این هفته خود 17 هزار واحد دیگر ریخت. افت 1.25 درصدی شاخص کل در حالی رخ داد که شاخص هم وزن هم امروز افتی 1.32 درصدی را تجربه کرد. در سرانجام معاملات امروز نماگر بورس تهران در سطح یک میلیون و 340 هزار و 118 واحدی ایستاد.

روزهای سرخ بورس انتها ندارد ، ثاثیر منفی 2 هزار واحدی فارس بر شاخص کل

امروز سه نماد فارس، شپدیس و کگل به ترتیب با 2081، 1190 و 1025 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. صندوق دارا یکم هم امروز بیشترین ارزش معاملات بورس را به خود اختصاص داد.

در بازاری که امروز با سرخ پوشی بیشتر گروه ها همراه بود، سه گروه شیمیایی، خودرو و فلزات اساسی ارزش معاملات بالای 200 میلیارد تومان داشتند.

امروز بعلاوه معامله بلوکی جم و فایرا انجام شد که ارزش معامله بلوکی جم 120 و فایرا 64 میلیارد تومان بود.

در خاتمه معاملات فرابورس هم شاخص این بازار بیش از 200 واحد افت را به ثبت رساند. زاگرس، آریا و کگهر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص این بازار داشتند.

معاملات امروز در حالی به خاتمه رسید که تحلیلگران معتقدند فروش اوراق دولتی در بورس، ضربه سختی به بازار زده است. محمد خبری زاد، کارشناس بازار سرمایه در همین رابطه اظهار کرد: دولت در باتلاق تامین نقدینگی افتاده و الان برای تامین حقوق هم اوراق می فروشد. فروش اوراق همانند چنگ زدن به شاخ و برگ های نازک است که دولت را نجات نخواهد داد. اگر دولت بتواند با حصول توافقات عایدی نفتی داشته باشد، اوضاع بهبود خواهد یافت.

مهمترین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس وبلاگ خرید اینترنتی بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "روزهای سرخ بورس انتها ندارد ، ثاثیر منفی 2 هزار واحدی فارس بر شاخص کل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای سرخ بورس انتها ندارد ، ثاثیر منفی 2 هزار واحدی فارس بر شاخص کل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید