درد هایی که نشانه کمبود ویتامین D است

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، درد های ضربان دار در پشت یا زانو ممکن است نشانه کمبود ویتامین D باشد. این درد می تواند مانند دردی نافذ در عمق بدن احساس گردد.

درد هایی که نشانه کمبود ویتامین D است

به گزارش ایسنا به نقل از هلث، استخوان درد با کمبود ویتامین D مرتبط است، زیرا این ویتامین برای سلامت استخوان حیاتی است.

بدن برای تنظیم سطح کلسیم و فسفات به ویتامین D احتیاج دارد؛ به همین علت دریافت آن برای بدن ضروری محسوب می گردد. یک مکمل ویتامین D 10 میکروگرمی معمول در طول ماه های زمستان برای تکمیل رژیم غذایی کافی است.

کمبود ویتامین D می تواند برای سلامت کلی بدن نیز مضر باشد. کمبود این ویتامین با بیماری ام اس، فشار خون بالا و دیابت نیز مرتبط است.

سایر علائم احتمالی کمبود ویتامین D شامل افسردگی، احساس خواب آلودگی و کمبود انرژی است. از دیگر بیماری های مرتبط با کمبود ویتامین D می توان به بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سرطان اشاره نمود.

بعضی مطالعات تخمین می زند تا 70 درصد افراد ممکن است کمبود ویتامین D داشته باشند. بیشتر ویتامین D بدن در پاسخ به نور خورشید روی پوست فراوری می گردد. به همین علت است که معمولا در طول ماه های زمستان در عرض های جغرافیایی شمالی اندازه این ویتامین در بدن افراد کمتر می گردد.

پیاده روی 20 دقیقه ای به مدت چند بار در هفته می تواند برای بدن کافی باشد تا مقادیر مورد احتیاج ویتامین D را فراوری کند.

بعضی از برترین منابع غذایی ویتامین D شامل تخم مرغ، ماهی های روغنی و قارچ است. نتایج مطالعه ای روی زنان یائسه سطوح بسیار بالایی از کمبود ویتامین D را نشان داد.

محققان توصیه می نمایند سبک زندگی سالم باید شامل قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت 15 دقیقه، سه تا چهار بار در هفته باشد، زیرا 90 درصد ویتامین D در تماس پوست با نور خورشید سنتز می گردد.

محقق ارشد این تحقیق گفت: بسیاری از مسائل سلامتی را می توان با کمبود ویتامین D مرتبط دانست. ما معتقدیم که بسیاری از بیماری ها می توانند با کمبود مزمن ویتامین D تشدید گردد.

متخصصان مراقبت های بهداشتی باید بدانند که این کمبود یک مشکل رایج است که بخش بزرگی از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد؛ حتی کسانی که در مکان های آفتابی زندگی می نمایند.

ویتامین D از تراکم مواد معدنی استخوان ها حمایت و به عملکرد عصبی عضلانی یاری می نماید. بعلاوه خطر شکستگی استخوان را کاهش می دهد.

منبع: فرارو

به "درد هایی که نشانه کمبود ویتامین D است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درد هایی که نشانه کمبود ویتامین D است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید