حل مسائل زیرساختی ناشی از سیلاب در هرمزگان از 2 روز آینده شروع می گردد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، وزیر نیرو و نماینده ویژه رییس جمهوری در مورد سیل جنوب کشور گفت: حل مسائل زیرساختی ناشی از سیلاب اخیر پس از تامین اعتبار از 2 روز آینده شروع می گردد.

حل مسائل زیرساختی ناشی از سیلاب در هرمزگان از 2 روز آینده شروع می گردد

به گزارش گروه استان های وبلاگ خرید اینترنتی، علی اکبر محرابیان چهارشنبه شب در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان که با حضور عسکری، رییس کمیسیون کشاورزی و معاون وزیر جهاد کشاورزی، حسین رییسی نماینده مردم شرق هرمزگان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیران عضو ستاد برگزارشد، گفت: هر دستگاهی باید خسارات اضطراری که به حوزه های آن ها وارد شده و مانع ارائه خدمات عادی شده است را احصاء و به مرکز ارائه کند.

محرابیان ادامه داد: پروژه ایمن سازی و دیواره سازی مراکز جمعیتی پایین دست سد استقلال میناب حدود 35 میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد که از مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان می خواهم که عملیات اجرایی آن را شروع کند و تامین اعتبار آن نیز انجام می گردد.

وزیر نیرو توضیح داد: اعتبارات لازم برای ایمن سازی و بهسازی پل دوم میناب تامین می گردد تا راه و شهرسازی طی یک ماه به صورت جهادی نسبت به ایمن سازی و بازطراحی آن اقدام نمایند تا در سیلاب ها مردم دچار خسارت نشوند.

وی در مورد سیل جنوب کشور اظهار کرد: برای ساماندهی رودخانه ها از بند و نیز استفاده گردد تا در سیلاب های آینده دچار خسارت های گسترده نشویم.

محرابیان بیان نمود: در اول جاده سندرک یک پل وجود دارد که نمی تواند سیلاب را عبور دهد چراکه پل دارای یک دهنه است و باید یک دهنه دیگر به آن اضاف گردد تا جهت عبور آب تسهیل گردد.

وزیر نیرو ابراز داشت: در سیل اخیر آسیب جدی به کشاورزان استان هرمزگان وارد شد که برای کاهش خسارت آن ها، وام های کشاورزانی که از سیل آسیب دیده اند، به مدت دو سال امهال خواهد شد و این موضوع در قالب مصوبه دولت به بانک ها ابلاغ می گردد.

دولت با تمام توان از سیل زدگان حمایت می نماید

محرابیان در بخش دیگری از صحبت های خود در این نشست بیان داشت: مردم مطمئن باشند دولت با تمام توان از عزیزان سیل زده حمایت می نماید و تا انتها آلام آن ها در کنار این عزیزان خواهد ایستاد.

وزیر نیرو با بیان اینکه هلال احمر تا زمانی که مردم به یاری احتیاج دارند باید اقدام به ارائه خدمات کند، بیان داشت: ساکنین منازلی که آسیب دیده اند و احتمال خسارت وجود دارد باید به وسیله هلال احمر تشویق شوند تا در اماکن در نظر گرفته شده به وسیله هلال احمر مستقر شوند تا شاهد حادثه و خسارتی نباشیم.

وی توضیح داد: خانواده هایی که وسایل آن ها از سیل آسیب دیده، شناسایی شوند و کد ملی آن ها ارائه گردد تا یک مجموعه لوازم خانگی شامل یخچال، فرش، لوازم پخت و پز و ... به این عزیزان اهدا گردد.

محرابیان ضمن تاکید بر تامین غذای گرم برای مردم سیل زده، ابراز داشت: این اقدام نیز باید تا فردا به سرعت پس از شناسایی تعداد خانواده ها انجام گردد و برای تحقق این امر می توان از ظرفیت گروه های جهادی و خیرین نیز استفاده کرد.

وی در پاسخ به گزارش یکی از دستگاه های اجرایی مبنی بر قطع بودن جاده دسترسی 3 روستا، مطرح کرد: به مدیریت بحران استانداری هرمزگان دستور ویژه داده می گردد که امشب با ساماندهی اکیپ های متعدد نسبت به رفع این موضوع اقدام کند.

وزیر نیرو در ادامه با اشاره به این نکته که در زلزله استان هرمزگان تنها یک نفر فوتی ثبت شد که آن هم ناشی از سقوط تیر برق است، ابراز داشت: دستور ویژه به شرکت توانیر برای ساماندهی و تعویض تیر های برق نامناسب صادر و مقرر شد به سرعت اقدامات لازم برای افزایش استحکام تیر های برق سراسر کشور به خصوص هرمزگان انجام گردد.

هشت روستا در هرمزگان با مشکل آب شرب روبرو هستند

وزیر نیرو و نماینده ویژه رییس جمهوری در مورد سیل جنوب کشور گفت: در حال حاضر هشت روستا در استان هرمزگان مشکل آب شرب دارند که به علت قطعی برق تاسیسات آب رسانی است که تا آخر امشب روستای بی آب در هرمزگان نخواهیم داشت.

محرابیان بیان داشت: در پی بارندگی های اخیر منابع آبی در منطقه ها مختلف به خصوص شهرستان بشاگرد احیاء شد و بخش اعظمی از آب رسانی سیار برچیده شد.

به گفته وزیر نیرو از 6 هزار و 500 کیلومتر خطوط انتقال فوق توزیع استان هرمزگان در 64 نقطه آب بردگی ثبت شد که تمام حادثه ها در کمترین زمان رفع شد.

وزیر نیرو و نماینده ویژه رییس جمهوری در مورد سیل جنوب کشور گفت: در بحث نوسازی منازل تخریبی دولت تعهد می پذیرد تا تسهیلات قرض الحسنه و یاری بلاعوض پرداخت کند و مجری آن نیز بنیاد مسکن خواهد بود.

لازم به ذکر است همزمان با برگزاری این جلسه وزیر کشور نیز وارد هرمزگان و با همراهی مهندس دوستی استاندار راهی شرق استان جهت حضور در بین مردم سیل زده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حل مسائل زیرساختی ناشی از سیلاب در هرمزگان از 2 روز آینده شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مسائل زیرساختی ناشی از سیلاب در هرمزگان از 2 روز آینده شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید