تلاش ها برای ازسرگیری اعتراضات در الجزایر

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، راهپیمایی ها در الجزایر روز جمعه در 21 استان و شهر این کشور از سر گرفته شد که این گام می تواند آغازی برای احیای اعتراضات و بازگشت به خیابان ها بعد از تعلیق تظاهرات ها از ماه مارس گذشته به دلیل کرونا باشد.

تلاش ها برای ازسرگیری اعتراضات در الجزایر

به نقل از رای الیوم، در پایتخت الجزایر، تظاهرکنندگان راهپیمایی برگزار کرده و بر ادامه اعتراضات خود تاکید کردند. اما پلیس در خیابانی نزدیک به مکان تظاهرات ها مستقر شده و برای متفرق کردن تظاهرات وارد عمل شد و بیش از 15 فعال را بازداشت کرد.

فعالان همچنین راهپیمایی را در نزدیکی پایتخت الجزایر برگزار کردند اما تعدادی از فعالان در این راهپیمایی توسط پلیس بازداشت شدند.

در شهر سطیف در شرق الجزایر نیز، پلیس تعدادی از فعالانی را که راهپیمایی برگزار کرده و شعار دولت مدنی نه نظامی را سر دادند، بازداشت کرد. همچنین بیش از 10 فعال دیگر که در شهرهای عنابة، جیجل و عین البیضاء در شرق کشور تظاهرات کرده بودند، بازداشت شدند.

در شهرهای تیزی وزو و بجایة نیز راهپیمایی های مردمی مخالف با نظام حاکم و درخواست برای تحقق دموکراسی واقعی برگزار گشت و شعارهایی طی این اعتراضات سر داده شد که بر به رسمیت شناخته نشدن عبدالمجید تبون، رئیس جمهور تاکید داشت. پلیس به تظاهرکنندگان اجازه ادامه تظاهرات شان را نداد و بیش از 16 فعال در این دو شهر بازداشت شدند.

نیروهای پلیس مانع راهپیمایی شدند که تظاهرکنندگان می خواستند در استان ورفلة در جنوب الجزایر برگزار کنند و بیش از 10 تن از فعالان شرکت کرده در این راهپیمایی بازداشت کردند.

نیروهای پلیس در شهر بسکرة در جنوب الجزایر 12 فعال را که در تظاهراتی مخالف با نظام حاکم شرکت کرده بودند، بازداشت کردند. آنها در این تظاهرات شعار رئیس جمهور جعلی توسط نظامیان آورده شده است، سر دادند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تلاش ها برای ازسرگیری اعتراضات در الجزایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش ها برای ازسرگیری اعتراضات در الجزایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید