ترامپ تهدید سازمان جهانی بهداشت را پس گرفت، گراهام آن را از سر گرفت:پول نمی دهیم!

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، ایسنا نوشت: لیندسی گراهام متعهد شد که از قطع بودجه آمریکا برای تامین سرمایه سازمان جهانی بهداشت در طرح اعتبارات آینده کنگره اطمینان حاصل کند.

ترامپ تهدید سازمان جهانی بهداشت را پس گرفت، گراهام آن را از سر گرفت:پول نمی دهیم!

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه اظهار کرد، از قطع بودجه آمریکا برای تامین سرمایه سازمان جهانی بهداشت در طرح اعتبارات آینده کنگره مطمئن خواهد شد و این بار را از دوش رییس جمهور آمریکا برخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، گراهام افزود: در طرح اعتبارات بعدی هیچ پولی به سازمان جهانی بهداشت تخصیص نخواهد یافت. من مسئول کمیته اعتبارات هستم و از تامین سرمایه سازمان جهانی بهداشت تحت رهبری فعلی حمایت نمی کنم. آن ها فریب کار، کُند و پوزش خواستار چینی هستند.

وی افزود، فکر نمی نماید تخصیص این بودجه به سازمان جهانی بهداشت سرمایه گذاری خوبی در رهبری فعلی آمریکا باشد و تا زمانی که رهبری آمریکا تغییر ننموده، به نفع این کشور است که این بودجه را متوقف کند زیرا آنها در زمینه مقابله با کروناویروس عملکرد قابل قبولی نداشته اند.

گراهام این اظهارات را پس از آن اعلام کرد که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در نشست ستاد مقابله با کرونا درباره احتمال توقف بودجه آمریکا برای سازمان جهانی بهداشت گفت: آن را آنالیز خواهیم کرد.

به گزارش شبکه الجزیره، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانسی خبری در کاخ سفید در مورد رویدادهای مربوط به شیوع ویروس کرونا در این کشور بدون ارائه شرح و جزئیات بیشتری گفت: ما (پرداخت) پول های اختصاص داده شده به سازمان جهانی بهداشت را تعلیق خواهیم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با زدن این برچسب به سازمان مذکور که به نظر نهایت جانبداری را از چین داشته این مساله را امری نادرست خواند و ادعا کرد: سازمان جهانی بهداشت چه بسا بیش از آنچه در ابتدا رو کرد، می دانست.

به ادعای رئیس جمهوری آمریکا، سازمان جهانی بهداشت کشورش را در زمینه منع سفر از و به چین در پی شیوع کرونا گمراه کرد.

ترامپ همچنین افزود، سازمان جهانی بهداشت در از سرگیری هشدار درباره ویروس کرونا تاخیر داشت و ممنوعیت سفری که او اعمال نموده بود را مورد انتقاد قرار داد.

رئیس جمهوری آمریکا اما چند دقیقه بعد از این اظهارات از موضع خود برگشت و گفت، تصمیم نگرفته پرداخت سهم خود را متوقف کند بلکه تنها میخواهد احتمال این مساله را آنالیز کند.

وی این گونه توجیه کرد: من نگفتم این کار را خواهم کرد، بلکه گفتم این احتمال را آنالیز خواهم کرد.

این در حالی است که آمریکا بزرگترین مشارکت کننده در تامین بودجه سازمان جهانی بهداشت است.

ترامپ صبح سه شنبه در یک سری رشته توییت سازمان جهانی بهداشت را به باد انتقاد گرفت و نوشت: سازمان جهانی بهداشت جدا بازنده شد، عجیب است که این سازمان پول بسیار زیادی از آمریکا دریافت می نماید اما تمرکزش روی چین است.

این هجمه ترامپ علیه سازمان جهانی بهداشت در شرایطی است که آمار مرگ و میر ناشی از کووید - 19 در آمریکا به 11 هزار تن رسیده در حالیکه آمار مبتلایان در این کشور بیش از 385 هزار تن گزارش شده است.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ تهدید سازمان جهانی بهداشت را پس گرفت، گراهام آن را از سر گرفت:پول نمی دهیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ تهدید سازمان جهانی بهداشت را پس گرفت، گراهام آن را از سر گرفت:پول نمی دهیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید