تدوین بسته تحولی توسعه کمی و کیفی مراکز مسائل ویژه یادگیری؛ به زودی

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تاکید نمود طرح حضور دانش آموزان با نیازهای ویژه در مدارس عادی و در کنار سایر دانش آموزان یا طرح تلفیقی فراگیر گامی در جهت ایجاد مدارس ترکیبی است.

تدوین بسته تحولی توسعه کمی و کیفی مراکز مسائل ویژه یادگیری؛ به زودی

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی،سید جواد حسینی در نشست شورای پژوهشی پژوهشکده بچه ها استثنایی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید با بیان اینکه در آموزش و پرورش 24 نوع مدرسه داریم که باید از تعداد این مدارس کاسته گردد اظهار کرد: حضور دانش آموزان مختلف در کنار یکدیگر و ایجاد مدارس ترکیبی آرمان آموزش و پرورش است و طرح تلفیق فراگیر که چند سالی است در آموزش و پرورش استثنایی اجرایی شده است گامی در جهت کاهش مدارس و ایجاد مدارس ترکیبی است.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش استثنایی همیشه به دنبال ارتقای کیفیت طرح تلفیقی فراگیر است و به همین دلیل به زودی سامانه ندای همراه برای تقویت این مدارس شروع به کار خواهد کرد.

حسینی با اشاره به بسته تحولی مدرسه انطباقی گفت: یک مدرسه الگویی در هر استان از تمام ابعاد فیزیکی تجهیزاتی، محتوایی، معلمان،دانش آموزان عادی و والدین برای حضور دانش آموزان با نیازهای ویژه مناسب سازی خواهد شد تا این مدارس بتوانند الگویی برای دیگر مدارس باشند.

معاون وزیر با اشاره به برنامه ها و طرح های در دست اجرای سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: علاوه بر تدوین سه بسته تحولی به زودی بسته تحولی توسعه کمی و کیفی مراکز مسائل ویژه یادگیری و بسته تحولی آموزش وپرورش خانواده محور نیز تدوین و اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: آنالیز افزایش گروه ها و طیف های تحت پوشش سازمان آموزش و پرورش استثنایی و ایجاد کارگروه رصد مطالعات ملی و بین المللی در راستای شناسایی و کاربست مطالعات ملی و بین المللی از دیگر فعالیت های آموزش و پرورش استثنایی است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تدوین بسته تحولی توسعه کمی و کیفی مراکز مسائل ویژه یادگیری؛ به زودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین بسته تحولی توسعه کمی و کیفی مراکز مسائل ویژه یادگیری؛ به زودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید