آیا شما هم از عملکرد مدیرانتان ناراضی هستید؟

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، همه ما تجربه کار کردن با یک کارفرمای بد را داشته ایم

نتایج یک نظرسنجی آزاد از بیست هزار کارمند نشان می دهد که آن ها معتقدند رئیسشان بزرگ ترین عامل تخریب فرهنگ شرکت است.

آیا شما هم از عملکرد مدیرانتان ناراضی هستید؟

افرادی که هیچ تبادل فکری را با کارمندانشان نمی پذیرند، واکنش های تند و غیرمنتظره ای دارند و حتی تا حدی مرعوب نماینده هستند. این افراد می توانند روحیه کارمندان را حتی در برترین شرکت ها به پایین ترین حد ممکن برسانند.

اگر از سبک رهبری رئیس خود راضی نیستید، بدانید که در این موضوع احساس تنها نیستید. ولی فقدان یک رهبری مؤثر تا چه حد در توقف یک شرکت نقش دارد؟ در ادامه با وبلاگ خرید اینترنتی همراه باشید.

در نظرسنجی سایت Career Comparably از 20 هزار کارمند شاغل در صنایع تکنولوژی، 31درصد از مردان و 39 درصد از زنان معتقد بودند که رئیسشان به فرهنگ شرکت آسیب می زند. نکته جالب توجه اینجاست که کارمندان بخش های اداری بیشتر از کارمندان سایر بخش ها، از شیوه عملکرد رئیس خود رنج می برند (با نسبت 48 به 21 درصد). کارمندان جوانی که در محدوده سنی 18 تا 25 سال قرار دارند، بیشترین سطح سازگاری را با مدیر خود دارند و کارمندان باسابقه تر، بیش از همه نسبت به نیت و برنامه های رئیس خود بدبین هستند.

در همین نظرسنجی، کارمندان خواهان این بوده اند که کارفرما یا رئیسشان، 5 ویژگی را در خود بهبود ببخشد: ارتباطات، پاسخگویی و مسئولیت پذیری، صراحت، صداقت و اخلاق حرفه ای. 50 درصد از مردان و 48 درصد از زنان روابط و ارتباطات خوب را در صدر لیست خود قرار داده اند.

36 درصد از مردان و 38 درصد از زنان به این سؤال که آیا آن ها بهتر از رئیس خود می توانند وظایف مدیریتی را انجام دهند، پاسخ مثبت داده اند. کارمندانی که در محدوده سنی 41 تا 45 سال قرار دارند، بیش از سایر کارمندان فکر می نمایند که در انجام وظایف از رئیس خود برترند. البته سطح تحصیلات هم نقش مهمی در پاسخ به این سؤال ایفا می نماید: 53 درصد از افرادی که تحصیلات دبیرستانی یا دیپلم دارند، خود را کاراتر از رئیسشان می بینند، درحالی که 32 درصد از کارمندانی که مدرک کارشناسی دارند به چنین امری معتقدند.

در پاسخ به این سؤال که اگر شما مسئولیت رهبری شرکت را به عهده داشتید چه مسائلی را تغییر می دادید، ترجیحات کارمندان به ترتیب به این توضیح بود: استراتژی و راهکارهای شرکت با 33 درصد، بهبود فرهنگ اداری با 23 درصد و افزایش حقوق کارکنان با 23 درصد. بااین حال وقتی همین سؤال را به لحاظ سن کارمندان موردبررسی قرار دهیم، نتیجه این است که کارمندان جوان بیش از اینکه به استراتژی یا هدف شرکت اعتراضی داشته باشند، خواهان افزایش حقوق و دستمزد خود هستند.

شما از چه گروهی هستید؟ معمولاً در برابر رئیس خود سکوت می کنید یا واکنش های او شما را به اعتراض وا می دارد؟ در این نظرسنجی، در پاسخ به این سؤال که آیا شما به راحتی می توانید به رئیس خود بازخورد منفی نشان بدهید، 64 درصد از مردان و 58درصد از زنان پاسخ مثبت داده اند.

یکی دیگر از عناصری که نقش پررنگی در پاسخ به این سؤال بازی می نماید، فیلد کاری است. زنانی که در بخش های مهندسی، پشتیبانی و اجرایی کار می نمایند، نسبت به زنانی که در بخشه ای اداری و حقوقی کار می نمایند، راحت تر به رئیس خود اعتراض می نمایند. هم زمان، مردانی که در بخش های منابع انسانی و خدمات مشتریان مشغول به کار هستند، راحت تر از کارمندان بخش های اداری از کارفرمای خود انتقاد می نمایند. 66 درصد از کارمندانی که در محدوده سنی 36 نا 40 ساله قرار دارند، در بازخورد نشان دادن به رئیس خود احساس راحتی می نمایند، درحالی که کارمندانی که در محدوده سنی 18 تا 25 سال و 41 تا 45 سال هستند، اعتمادبه نفس کمتری در تقابل با رئیس خود دارند.

منبع: الی گشت

به "آیا شما هم از عملکرد مدیرانتان ناراضی هستید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شما هم از عملکرد مدیرانتان ناراضی هستید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید