گوی طلایی در پرتگاه؛ عبادتگاهی برای بوداییان

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، میانمار از سرزمین های پر رمز و رازی است که یکی از ویژگی هایش معبدهای کوچک و بزرگش است. همراه خبرنگاران باشید تا معبدی عجیب در این کشور که به صورت یک صخره طلاگون در لبه پرتگاه است، آشنا شوید.

گوی طلایی در پرتگاه؛ عبادتگاهی برای بوداییان

از جاذبه های کوچک و بزرگ میانمار همیشه سخن گفته ایم. جاذبه های طبیعی و تاریخی بی پایانی که دریچه ای است به فرهنگ این منطقه. یکی از همین جاذبه ها، معابدی هستند که در گوشه و کنار این سرزمین پر رمز و راز جای گرفته اند. دیدنی هایی که به واسطه آن ها می توان با اعتقادات مردم میانمار آشنا شد.

یکی از معابد این منطقه، صخره ای از جنس طلا است که روی قله ای در طبیعت این کشور میخکوب شده است! در ادامه توجه شما را به مشخصاتی از این معبد طلایی جلب می کنیم.

در سواحل جنوبی میانمار، در ارتفاع یک کیلومتری از سطح دریا، روی یکی از قله های این منطقه، معبد کیایکتیو (Kyaiktiyo Pagoda) قرار گرفته است. این معبد یک تفاوت اساسی با دیگر معابد میانمار دارد، چرا که شکل و شمایلی کاملا از جنس طلا دارد.

این صخره طلاگون با ارتفاعی نزدیک به 8 متر و با قطر 15 متری خود، در بلندای آسمان می درخشد. همین مشخصات کافی است تا این معبد را به یکی از جاذبه های مهم میانمار تبدیل گردد. کیایکتیو علاوه بر عبادتگاه پیروانش، هر ساله با خیل عظیمی از گردشگران روبه رو می گردد. طبق آمار، این معبد سومین جاذبه دیدنی این کشور در نزد گردشگران محسوب می گردد.

این صخره طلایی که به صورت کاملا مستقل از زمین، روی آن قرار گرفته است، پرستشگاه بوداییان به شمار می رود. راه رسیدن به این معبد به علت مسیرهای کوهستانی قدری سخت است، تا جایی که طی کردن یک کیلومتر منتهی به معبد، تنها با پای پیاده امکان پذیر است؛ اما این امر مانع بوداییان و گردشگران برای رسیدن به آن نمی گردد. بر اساس بعضی از تحقیقات، این گوی طلایی در ابتدا بخشی از کوه بوده است و به مرور زمان از آن جدا شده و به خودی خود و بدون هیچ تکیه گاهی روی آن قد علم نموده است.

در گوشه و کنار این صخره دخیل های رنگارنگی از طریق مریدان و حتی گردشگران بسته شده اند. طبق اعتقادات بوداییان، این صخره طلاگون روی تار موی بودای بزرگ قرار گرفته است و به موجب آن در لبه قله دوام آورده است.

بعلاوه آن ها اعتقاد دارند که با سه مرتبه بازدید از این عبادتگاه در سال، به خوشبختی و برکت دست خواهند یافت.

در ماه های پربازدید سال، دسترسی از نزدیک به این گوی طلایی از طریق حصارها ممنوع می گردد و حتی بازدیدکنندگان قبل از ورود، تفتیش می شوند تا ابزار تیز و برنده را با خود همراه نداشته باشند. جلوه زیبایی از شمع های روشن و منظره شگفت انگیزی از طبیعت منطقه، فضایی محصورکننده را در این عبادتگاه طلایی به وجود می آورد.

به هر ترتیب چه از طریق تار موی بودای اعظم و چه به واسطه یک پدیده نادر طبیعی، این گوی طلایی به یکی از مجذوب کننده ترین دیدنی های میانمار تبدیل شده است که پذیرای بسیاری از علاقه مندان است.

در سرانجام نیز توجه شما را به تایم لپسی کوتاه از این پدیده زیبا جلب می کنیم.

منبع: کجارو / kuriositas.com / dailymail.co.uk

به "گوی طلایی در پرتگاه؛ عبادتگاهی برای بوداییان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوی طلایی در پرتگاه؛ عبادتگاهی برای بوداییان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید