واکنش تند یک نماینده به گزارش دیوان محاسبات ، روحانی با کسانی که اطلاعات غلط دادند برخورد کند

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: رئیس دیوان محاسبات کشور شرح دهد بدون حضور کمیسیون برنامه و بودجه چگونه گزارش تفریغ بودجه سال 97 را تدوین نموده است.

واکنش تند یک نماینده به گزارش دیوان محاسبات ، روحانی با کسانی که اطلاعات غلط دادند برخورد کند

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از ایلنا، جلال میرزایی درباره گزارش دیوان محاسبات کشور و اظهارنظرهای سیاسی از سوی بعضی جریان های سیاسی پیرامون این گزارش به جای راستی آزمایی آن گفت: چنین رویکردی تازگی ندارد، معمولا مسائلی که جنبه حقوقی و قضائی دارد سیاسی می کنیم تا به نتیجه خاصی منتهی نگردد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هنگامی که شما حقوقی و قضائی با مسئله ای برخورد می کنید، فصل الخطابش قانون است و موضوع انتها پیدا می نماید، اما در کشور ما نمی خواهیم این فرایند طی گردد و دوست داریم همواره چیزی وجود داشته باشد تا برایش هزینه کنیم و فکر باقی مسائل را نمی کنیم.

وی با تاکید بر این که انتظار می رفت در تدوین و تهیه گزارش تفریغ بودجه سال 97 دقت های لازم انجام گردد، بیان کرد: ما که می دانیم جامعه چه شرایطی دارد و شرایط چگونه است، نباید کاری کنیم که افکار عمومی دچار تنش و پرسش های جدی گردد.

میرزایی اظهار داشت: دیوان محاسبات کشور شرح دهد که چگونه بدون حضور کمیسیون های مربوطه مجلس و سازمان ها و نهادهای ذی ربط گزارش را تهیه نموده است .

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارشی که رئیس دیوان محاسبات کشور در صحن کشور ارائه کرد، مربوط به سال 97 است و بانک مرکزی بیان کرد در سال 98 بسیاری از این ابهامات رفع و اصلاح شده است، بنابراین باید دیوان محاسبات کشور مکاتباتی که در این زمینه با بانک مرکزی و سایر سازمان های دولتی داشته را ارائه دهد.

وی ادامه داد: دیوان محاسبات باید گزارش دهد چه اقداماتی انجام داده است و چرا گذاشته کار به اینجا بکشد!

میرزایی با اشاره به این که حتما گزارش نباید در صحن قرائت می شد تا به مراجع قضایی برود، گفت: مهم است شرح داده گردد قبل از این مرحله دیوان محسابات چه کاری انجام داده است؟ چرا پیش از این گزارشی در این زمینه به هیات رئیسه و کمیسیون برنامه و بودجه نداده است تا این ها تحقیقات لازم را انجام دهند.

وی اضافه کرد: رئیس دیوان محاسبات کشور زمانی بیان کرد ما به سمت نظارت عملیاتی خواهیم رفت، امروز ایشان شرح دهند در این زمینه چه کار کردند؟ آیا کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را در جریان موضوع گزارشی که در صحن قرائت شد، گذاشتند؟

نماینده مردم ایلام با اشاره به این که کمیسیون مربوط به بحث بودجه، کمیسیون برنامه و بودجه است، بیان کرد: آقای عادل آذر شرح دهند چه اقدامی انجام دادند و آیا گزارشی در اختیار کمیسیون برنامه و بودجه قرار دادند، اگر اینطور بوده این کمیسیون چه کاری انجام داده است؟

وی با تاکید بر این که احتیاج است آقای عادل آذر و سایر مسئولان ذی صلاح شرحاتی در مورد تفریغ بودجه سال 97 ارائه دهند، گفت: آقای همتی شرحاتی دادند اما احتیاج است شرحات بیشتری برای افکار عمومی داده گردد تا پرسش های به وجود آمده پاسخ داده گردد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید در همین مجلس دهم کمیسیون برنامه و بودجه به موضوع گزارش دیوان محاسبات کشور در مورد تفریغ بودجه سال 97 ورود کند و در همین مقطع یک ماهه همه چیز تعیین گردد در اینصورت راه سیاسی کاری و سوءاستفاده در مجلس آینده بسته می گردد.

وی درباره اظهارات رئیس جمهور مبنی بر این که عده ای اطلاعات نادرست به دیوان محاسبات کشور داده اند، گفت: اطلاعات نادرست را چه کسانی به دیوان محاسبات کشور داده اند؟ دستگاه های اجرایی دیگر؛ آقای روحانی باید با مجموعه دستگاه های اجرایی که اطلاعات غلط و ناقص دادند و یا اینکه اصلا با دیوان محاسبات کشور همکاری نکردند، برخورد کند.

میرزایی تاکید نمود: انتظاری که در این شرایط از آقای رئیس جمهور می رود این است که به همان نسبت که دغدغه دارند اطلاعات درست به دیوان محاسبات داده نشده، باید با دستگاه هایی که اطلاعات ناقص دادند و همکاری نکردند هم برخورد کند.

  • بیشتر بخوانید:
  • بیانیه بانک مرکزی در واکنش به گزارش دیوان محاسبات منتشر شد
  • فیلم | پاسخ بانک مرکزی به دیوان محاسبات؛ آیا 4.8 میلیارد دلار گم شده است
  • سرنوشت دلارهای گم شده روی میز سران قوا
  • ورود دادستان به ماجرای گم شدن 4.8 میلیارد دلار 4200 تومانی
  • شرحات سخنگوی دولت درباره گزارش دیوان محاسبات، پروازهای ایرانی به جده و ... | حتی یک دلار هم گم نشده است
  • واکنش روحانی به گزارش دیوان محاسبات درباره ارز؛ 100 درصد غلط بود | در نظارت بر بودجه خودی و غیرخودی نداریم
  • فیلم | واکنش تند روحانی به گزارش دیوان محاسبات درباره دلارهای گمشده
منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش تند یک نماینده به گزارش دیوان محاسبات ، روحانی با کسانی که اطلاعات غلط دادند برخورد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند یک نماینده به گزارش دیوان محاسبات ، روحانی با کسانی که اطلاعات غلط دادند برخورد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید