هیچ ترتیبات جدیدی با آژانس انجام نشده است خبرنگاران

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، غریب آبادی نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با بیان اینکه هیچ ترتیبات جدیدی با آژانس، بعد از تفاهم مشترک اخیر در تهران، انجام نشده، به بانیان هر قطعنامه ای علیه ایران هشدار داد که اگر بخواهند به جهت تقابل روی بیاورند، با پاسخ قاطع تهران روبرو خواهند شد.

هیچ ترتیبات جدیدی با آژانس انجام نشده است خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ خرید اینترنتی، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، در پاسخ به سوال وبلاگ خرید اینترنتی در مورد بیانیه سه کشور اروپایی راجع به دلیل توقف فرآیند قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: سه کشور ادعا نموده اند با این اقدام خود فرصت دیگری به ایران و آژانس دادند تا به کار خود در مورد بعضی موضوعات ادامه دهند و حق خود را برای درخواست جلسه فوق العاده شورای حکام در هر زمانی محفوظ می دارند.

* سه کشور به خودشان فرصت دیگری داده اند

وی اضافه کرد: سه کشور در واقع، به خودشان یک فرصت دیگری داده اند تا در پرتو بی اقدامی و عدم پایبندی به تعهداتشان تحت برجام از یکسو و عدم تخریب فضای دیپلماسی و همکاری ایران و آژانس از سوی دیگر، به تکالیف خود عمل نمایند.

غریب آبادی اضافه کرد: توقف فرآیند قطعنامه، نتیجه دیپلماسی و مقاومت فعال و همچنین پیشرفت های چشمگیر در حوزه هسته ای در پرتو قانون اخیر مجلس شورای اسلامی است.

نماینده ایران اعلام کرد: از این رو، به بانیان هر قطعنامه ای علیه ایران در هر مرحله و زمانی هشدار می دهیم اگر بخواهید مجددا به جهت تقابل روی بیاورید، جمهوری اسلامی ایران آماده است واکنش و پاسخ محکمی، به ویژه در حوزه فنی هسته ای، به آن بدهد.

* هیچ ترتیبات جدیدی با آژانس، بعد از تفاهم مشترک اخیر در تهران، انجام نشده

نماینده دائم کشورمان در مورد ارتباط سفر هیأت فنی آژانس در ماه آوریل به تهران نیز گفت: اروپایی ها و رسانه هایشان مایلند این موضوع را به امتیازی برای خودشان در فرآیند توقف قطعنامه تلقی نمایند. اگر آن ها مایلند از این موضوع به عنوان یک راه حل حفظ آبرو در توجیه توقف فرآیند قطعنامه استفاده نمایند، مربوط به خودشان است.

وی تأکید کرد: هیچ ترتیبات جدیدی با آژانس، بعد از تفاهم مشترک اخیر در تهران، انجام نشده است. همانگونه که در نشست شورای حکام هم گفتم، تعاملات دو طرف در حوزه پادمان، موضوع جدیدی نیست و در تداوم روابط موجود می باشد.

گفتی است بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی پیش از این در مصاحبه با خبرنگار فارس گفته بود که سفر هیأت آژانس به تهران در ماه آوریل در سطح معاون مدیرکل است و این نشست را در راستای تعاملات فنی دو طرف و در چارچوب موضوعات پادمانی برشمرد.

به گزارش فارس، سه کشور اروپایی عضو برجام بعد از عقب نشینی از صدور قطعنامه انتقادی از ایران در شورای حکام آژانس اتمی بیانیه ای صادر نموده و ایران را به نقض برجام متهم نموده و گفتند که از این بابت نگران هستند. آن ها نوشتند: همچنان از نقض ادامه دار تعهدات هسته ای ایران در ماه های اخیر به خصوص گام های تنش آمیز برداشته شده از سوی این کشور از تاریخ نوامبر 2020 نگران هستیم.

آن ها درباره دلیل عقب نشینی از تصمیم خود برای صدور این قطعنامه نیز اعلام کردند: با وجود حمایت آشکار از این قطعنامه در شورای حکام آژانس اتمی ما فعلاً تصمیم گرفته ایم این اقدام را متوقف کنیم تا به مدیرکل آژانس برای اجرای کوشش های جدید ایشان با هدف شکستن این بن بست و حل و فصل بدون تأخیر اختلافات مذکور -اقداماتی که مدیر کل در هفته جاری آن ها را به شورا اعلام کرد- فرصت بدهیم.

سه کشور در بیانیه مذکور عنوان کردند: ما تحولات را از نزدیک رصد خواهیم کرد و چنانچه پیشرفتی در مورد هر یک از تحولات مطرح شده در این جلسه حاصل نشود حق فراخوان برای برگزاری نشست فوق العاده شورا را برای خود محفوظ می دانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هیچ ترتیبات جدیدی با آژانس انجام نشده است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ ترتیبات جدیدی با آژانس انجام نشده است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید