مسائل تلنبار زباله های بیمارستان شهدای ایذه

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، چند روز است که زباله های عفونی در محوطه ای در بیمارستان شهدای شهرستان ایذه تلنبار شده و سبب بروز مشکلاتی شده است.

مسائل تلنبار زباله های بیمارستان شهدای ایذه

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از وبلاگ خرید اینترنتی، زباله هایی که در شرکت ها و کارخانه ها فراوری می شوند، زباله های صنعتی محسوب شده و به نوبه خود برای محیط زیست و منابع طبیعی خطرناک هستند، البته شاید نام زباله های بیمارستانی ترسناک تر از سایر زباله ها و پسماندها باشد، چرا که به دلیل عفونی بودن می توانند عامل بسیاری از بیماری ها باشند.

در روزهای گذشته مقدار زیادی زباله بیمارستانی در بیمارستان شهدای ایذه شهرستان ایذه تلنبار شده و نگرانی مردم و مراجعه نمایندگان را به دنبال داشته است. علت جمع آوری این زباله های خطرناک را پیگیری کردیم.

مدیر بیمارستان شهدای ایذه در این باره گفت: در سال های گذشته، انواع زباله های بیمارستانی و خانگی به حاشیه شهر و در نزدیکی روستای راسوند منتقل و سپس امحا می شدند و مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشت.

احسان کیانی اضافه نمود: حدود 10 روز است که مقدار بسیاری از زباله های فراوری شده در بیمارستان شهدا در جلوی در این بیمارستان تلنبار شده اند و شورای تامین، فرمانداری، شهرداری و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایذه را از این ماجرا آگاه نموده و مکاتبات لازم را برای برطرف مشکل موجود انجام داده ایم.

وی اعلام کرد: اهالی بومی روستای مذکور، اجازه انتقال زباله ها به محل دفن را نمی دهند و حتی خودرو حمل زباله را مورد حمله قرار دادند، اگرچه در حال حاضر زباله ها در مکانی محصور جمعآوری شده اند، ولی به دلیل حجم بالای آن ها به بیرون از محل ریخته شده اند و ظرفیت محل نگهداری تکمیل شده است.

مدیر بیمارستان شهدای ایذه اضافه نمود: وجود طولانی مدت زباله ها و تاخیر در دفن آن ها باعث عفونی شدن سایر زباله ها و در نتیجه آلودگی محیط می شوند. هم اکنون کار امحا زباله های عفونی و بی خطرسازی آن ها در حال اجرا است و فقط باید در محل مخصوص دفن شوند.

این مسئول مطرح کرد: قراردادهای و مجوزهای لازم از شهرداری اخذ شده و هیچ گونه محدودیتی برای دفن زباله ها در محل مذکور وجود ندارد، ضمن اینکه شهردار، شورای تامین و فرماندار شهرستان ایذه هم پیگیر برطرف مشکل هستند.

کیانی گفت: به منظور جلوگیری از پخش شدن آن ها در سطح شهر، زباله های مطب های شخصی و مراکز درمانی را هم در بیمارستان شهدا به صورت متمرکز جمع آوری نموده و سپس نسبت به امحا آن ها اقدام می کنیم. اگر چه امحاسازی این پسماندها در حال اجرا است، اما از مسئولان خواهان چاره اندیشی جدی و برطرف این مشکل هستیم تا برای مردم و شهروندانی که در نزدیکی بیمارستان زندگی می نمایند، مسئله ای رخ ندهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مسائل تلنبار زباله های بیمارستان شهدای ایذه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل تلنبار زباله های بیمارستان شهدای ایذه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید