لطفاً فقط آقایان بخوانند!

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، ناگفته هایی در خصوص اصلاح صورت که شاید آن ها را هیچ جایی نخوانده باشید.

لطفاً فقط آقایان بخوانند!

اصلاح صورت، البته از نوع آماتور و ابتدایی، شاید به ظاهر ساده و سریع باشد: تیغ را برمی دارید و چپ و راست و بالا و پایین به صورتتان می کشید تا زبری و ته ریش زده گردد و از بین برود. البته، اگر نتیجه همین گردد که به این می گویند یک اصلاح خوب. اما در اصلاح صورت باید به نکاتی مهم توجه کنید تا با کمی کوشش بیشتر نتیجه بهتری حاصلتان گردد.

وقت گذاشتن اهمیت دارد

برای اصلاح کردن عجله نکنید. این یک روش خوب برای جلوگیری از آسیب رساندن به صورت شماست. در عوض، باید زمان کافی را برای سر و سامان دادن به پوست خود زیر تیغ اختصاص دهید.

اول صورت خود را با پاک نماینده صورت بشویید تا به نرم کردن پروتئین مو یاری کند. از طرف دیگر، صابون های سخت، چربی نرم نماینده مو را از بین می برد. بگذارید حدود یک دقیقه مایع پاک نماینده روی موهای صورت شما بماند و سپس صورت خود را آب بکشید.

در مرحله بعد، کرم، کف یا ژل اصلاح را روی صورت بمالید. (مارک مهم نیست، اما اگر پوستتان حساس است، محصولی که مخصوص پوست های حساس است را انتخاب کنید). بگذارید کف یا ژل اصلاح دو تا سه دقیقه روی صورت بماند. در این فاصله، می توانید موهایتان را شانه کنید یا دندان های خود را مسواک بزنید تا زمان بگذرد و وقتتان هدر نرود.

این مرحله بسیار اهمیت دارد زیرا واقعاً مو را نرم می نماید و با یک حرکتِ تیغ اصلاح به راحتی صورت می گیرد.

هر چه بیشتر بگذارید مواد روی صورتتان بماند، بهتر است؛ هر چند، وقت گذاشتن بیش از حد نیز همواره پرفایده نیست.

فرچه یا برس بکشید

برای مالیدن کف یا ژل اصلاح روی موهای صورت به انگشتان خود اکتفا نکنید.

یک فرچه خوب می تواند کف اصلاح را به خورد موهای صورت بدهد و اصلاح را خیلی راحت تر کند. همین فرچه های مویی که دوره گردها و دستفروشان می فروشند هم می تواند موها را بلند کند و کف اصلاح را در همه قسمت های پوست و مو بپوشاند.

در خصوص تیغ هم بهتر است بدانید لازم نیست فریب چندتیغه یا چندلبه بودن را بخورید. تیغ های یک لبه هم کار خود را به خوبی انجام می دهند. فقط نکته مهم این است که تیغ باید تیز باشد. اگر شکستگی یا دندانه روی لبه تیغ می بینید، از آن استفاده نکنید و تیغ را دور بیندازید. اگر بیشتر روزها صورت خود را اصلاح می کنید، پس بهتر است هر یک یا دو هفته تیغ ها را عوض کنید.

تعداد دفعاتی که تیغ های خود را عوض می کنید نیز علت دیگری برای خرید تیغ های مقرون به صرفه قیمت به جای مدل های سه تیغه و پنج تیغه است که قیمت بالاتری دارند. هر چه تیغ گران تر باشد کمتر محتمل است که بخواهید زود به زود آن را عوض کنید یا حتی صورتتان را اصلاح و تر و تمیز کنید.

تیغ های راست و عمودی مخصوص حرفه ای ها و آرایشگرها هستند. کار کردن با این تیغ ها سخت است و نمی توان اصلاح تمیزی داشت. مهم تر از همه این که اگر آماتور هستید و نمی دانید چطور از این تیغ ها بهره ببرید، می توانند خیلی هم خطرناک باشند.

سرد و گرم

یکی دیگر از نکات مهم در اصلاح خوب این است که پوست گرم و نم دار یا مرطوب باشد. برترین روش این است که زیر دوش یا فوراً بعد از آن اصلاح کنید. در آرایشگاه ها، با استفاده از حوله پوست را گرم و مرطوب و آماده اصلاح می نمایند و در هنگام اصلاح نیز باز هم همین کار را می نمایند تا موها را نرم نگه دارد.

یکی دیگر از مزایایی که آرایشگرها و متخصصان اصلاح نسبت به آماتورها در خانه دارند توانایی گرم نگه داشتن کف اصلاح است. شما می توانید کیت های لازم برای این کار را خریداری کنید اما وقتی از آنها استفاده نمی کنید ممکن است جرم بگیرند و مسدود شوند.

اصلاح صورت خود را با آب سرد آبکشی کنید. آب سرد التهاب را کاهش می دهد؛ درست مثل اینکه کمپرس سرد روی جراحت خود بگذارید.

در جهت خواب مو اصلاح کنید

آرایشگران توصیه می نمایند اصلاح صورت را در جهت رویش مو انجام دهید زیرا اصلاح شما نزدیک تر و تمیزتر خواهد بود. اگر خلاف جهت رویش مو اصلاح کنید، ممکن است صورت خود را ببرید یا پوست خود را خراش دهید. علاوه بر این، احتمال فرو رفتن مو زیر پوست و سر نزدن موها از زیر پوست بیشتر خواهد بود.

پس همان طور که در بالا گفتیم، ابتدا مو را نرم کنید تا اصلاح شما نزدیک تر به پوست و راحت تر باشد و با یک حرکت تیغ موها زده گردد. این یعنی یک اصلاح ایده آل.

هر چه بیشتر روی یک ناحیه با تیغ مانور دهید و تیغ را روی صورت بکشید، پوست شما بیشتر تحریک می گردد.

اگر موهای شما ضخیم و زبر است، مهم است که فقط در جهت رویش مو اصلاح کنید.

گهگاه، کار را به یک حرفه ای بسپارید

این روزها بر تعداد مردانی که اصلاح حرفه ای می نمایند افزوده شده و نسبت به دهه اخیر تغییرات زیادی نموده است.

یک اصلاح حرفه ای متداول، 12 تا 25 دقیقه طول می کشد. تنها کاری که باید بکنید این است که روی جایگاه لم بدهید و استراحت کنید.

مدت زمان اصلاح بستگی به تعداد حوله های نرمی دارد که می خواهید بهره ببرید و این که آیا ماساژ صورت می خواهید یا نه. هر از گاهی، بگذارید یک حرفه ای و متخصص اصلاح این کار را برای شما انجام دهد.

منبع: فوت و فن

به "لطفاً فقط آقایان بخوانند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطفاً فقط آقایان بخوانند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید