عربستان تا سال 2020، درآمدی 150 میلیارد دلاری از حج خواهد داشت

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، بر اساس پیش بینی کارشناسان، کشور عربستان تا سال 2020 میلادی از محل حج عمره و تمتع به درآمد 150 میلیارد دلاری می رسد.

عربستان تا سال 2020، درآمدی 150 میلیارد دلاری از حج خواهد داشت

طبق پیش بینی اقتصاددانان، با افزایش روزافزون درخواست ها برای حج عمره، درآمد عربستان از این بخش تا سال 2022 به بیش از 150 میلیارد دلار خواهد رسید.

بنا بر اظهارات محسن الشزیف، از اعضای کمیته املاک و مستغلات و سرمایه گذاری عربستان، درآمد حاصل از حج، اقتصاد ملی را تقویت می کند و بنابراین باید یک برنامه یکپارچه برای کنترل درآمدها و منابع اقتصادی اتخاذ شود تا در جهت طرح چشم انداز 2030 باشد.

وی در ادامه اظهار داشت که حج تمتع و عمره نه تنها یک بازار بزرگ برای مشاغل فصلی، بلکه برای شغل های پایدار است که اقتصاد اصلی حج و عمره را تشکیل می دهند.

او گفت:

طرح ارائه شده برای میزبانی از سالانه 30 میلیون جهانگرد و زائر حج و عمره در عربستان تا سال 2030، آینه ای از تلاش و طرح های ما برای سامان بخشیدن به بازار مکه و مدینه و قرار دادن آن در یک چهارچوب اقتصادی سازماندهی شده است.

سعودی ها ادعا کرده اند که صنعت جهانگردی تا سال 2030 باعث ایجاد بیش از 1/2 میلیون شغل در این کشور خواهد شد. در حال حاضر جهانگردی دومین صنعت بزرگ این کشور پس از نفت است و 900 هزار نفر را به طور مستقیم شاغل کرده است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "عربستان تا سال 2020، درآمدی 150 میلیارد دلاری از حج خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان تا سال 2020، درآمدی 150 میلیارد دلاری از حج خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید