راه اندازی خانه سفال شهرستان گلپایگان

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان از راه اندازی خانه سفال گلپایگان به منظور احیای هنر سفال گری و کوزه گری خبر داد.

راه اندازی خانه سفال شهرستان گلپایگان

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، مصطفی قانونی امروز 11 اردیبهشت ماه با اعلام این مطلب گفت: شهرستان گلپایگان با قدمت کهن 7 هزار ساله، از دیرباز که از راستا تجارت و عبور کاروانیان از اصفهان تا همدان قرار داشته است، رونق زیادی در عصر سلجوقی تا دوره قاجاریه داشته و بر همین اساس هنر در این دیار رونق فراوانی داشته است.

او اضافه نمود: از آثار به جای مانده از گذشته می توان به بازار تاریخی، مسجد جامع و مناره سلجوقی گلپایگان اشاره کرد که در این بازار تاریخی راسته های مختلفی به منظور فعالیت هنرمندان صنایع دستی قرار داشته که تا به امروز نیز این راسته ها به همان نام های قدیم پابرجا مانده که می توان به راسته کوزه گران، راسته مس گران، راسته گیوه دوزان اشاره کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گلپایگان ادامه داد: با اقدام های مدون و منظمی که در اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گلپایگان انجام داده و همکاری و همیاری بخش خصوصی، احیاء رشته های صنایع دستی در حال فراموشی و کم فروغ، در دستور کار قرار گرفته است.

قانونی گفت: به همین دلیل بنا بر برنامه ریزی های اجرا شده و تفاهم نامه های منعقد شده با هنرمندان و مسئولین شهرستان، خانه سفال گلپایگان با هدف احیای هنر سفال گری، آموزش و انتقال این هنر کهن به نسل جوان و علاقه مند، راه اندازی شد.

منبع: توریسم آنلاین

به "راه اندازی خانه سفال شهرستان گلپایگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی خانه سفال شهرستان گلپایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید