انگلیسی ها از کمک اقتصادی صنایع دستی به کشورشان شگفت زده شدند

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، همایش علمی تکنولوژی، صنایع دستی در آینده از جمله برنامه های جنبی هجدهمین مجمع جهانی صنایع دستی است که با حضور نمایندگان کشورهای دیگر در تالار آینه هتل عباسی اصفهان در حال برگزاری است.

انگلیسی ها از کمک اقتصادی صنایع دستی به کشورشان شگفت زده شدند

رئیس منطقه اروپا در شورای جهانی صنایع دستی از انگلستان در این هم اندیشی در سخنانی گفت:

برای انجام تکنولوژی در صنایع دستی نیاز به نسل تازهی از سازنده ها داریم اما معمولا سیستم های آموزشی در کشورها این کار را انجام نمی دهند و من خواهش می کنم کاری کنید که کشورتان به ساخت صنایع دستی اهمیت بدهد تا بچه ها و نوجوانان بتوانند در مدارس این کار را انجام دهند.

رزی گرین لیز ادامه داد که استفاده از یک تکه چوب و گل بسیار مهم است و بچه ها می توانند با استفاده از این ها این حس خود را تقویت کنند. اگر این کارها را نکنیم نمی توانیم بفهمیم که چطور باید زندگی کنیم. ما باید صنایع دستی را وارد مدرسه کنیم زیرا این موضوع اهمیت ویژه ای دارد، بنابراین سعی می کنیم دولت ها را متوجه اهمیت این موضوع کنیم.

او خاطرنشان کرد که ساختن صنایع دستی مهم است و آینده را می سازد. خیلی خوب است که در بازار اصفهان می بینیم نسل تازه، صنایع دستی را تولید می کنند.

رئیس منطقه اروپا در شورای جهانی صنایع دستی در بخش دیگری از صحبت هایش به لباس عروس میدل کیت (همسر شاهزاده ویلیام) اشاره کرد و تصاویری از آن را به حاضران در این همایش نشان داد و گفت:

این لباس زیبا ساخته الکساندر کویین است و به نوعی صنایع دستی محسوب می شود زیرا توربافی خاصی دارد. سازنده این لباس در دانشگاه انگلستان تدریس و با طراحان مختلفی کار می کند. ما سعی می کنیم دوزنده ها و کسانی که این کار را انجام داده اند را به جلوی صحنه بیاوریم.

گرین لیز خاطرنشان کرد که صنایع دستی در معماری نیز بسیار مهم است. داستان های خارق العاده ای درباره اینکه صنایع دستی در قرن 21 چطور به جامعه کمک می کند، وجود دارد. موضوعی که برای ما مهم است ارزش اجتماعی صنایع دستی است؛ زیرا صنایع دستی می تواند احساس بهتر و آرامش به شما بدهد و شما می توانید از این طریق مهارت های خودتان را بالا ببرید.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت که ما سه قسمت مهم در ساخت صنایع دستی داریم؛ شکل ساخت صنایع دستی که چطور می توان این کار را انجام داد یکی از این سه قسمت است. ما فرایند های بسکمک را در این زمینه پیش می بریم که شکل آن مهم نیست بلکه اینکه مردم چطور در این باره با هم ارتباط برقرار می کنند، مهم است. برای مثال یکی از طراحان دوزنده با جراحان انگلیس کار کرد؛ زیرا همان طور که می توانیم لباسی را وصله بزنیم همان طور نیز می توانیم مردم را وصله بزنیم تا آن ها بتوانند به زندگی شان ادامه دهند. بنابراین باید به این موضوع فکر کنیم که چگونه می توان شکل های تازهی را در ارتباط با صنایع دستی بوجود آورد. به همین دلیل برای انجام این کار به نسل تازهی از سازنده ها در این حوزه نیازمندیم.

رئیس منطقه اروپا در شورای جهانی صنایع دستی با بیان اینکه تکنولوژی دیجیتال در این حوزه بسیار مهم است، اضافه کرد:

ما در دنیای مادی زندگی می کنیم و نیاز به مادیات داریم، بنابراین صنایع دستی مهم است و تکنولوژی در این موضوع بسیار تأثیرگذار است. کاری که ما توانستیم در این حوزه انجام دهیم و تأثیر زیادی هم داشته این است که صنایع دستی چطور می تواند به این موضوع کمک کند.

گرین لیز خاطرنشان کرد که در انگلیس تحقیقات زیادی در زمینه اقتصادی و اجتماعی صنایع دستی اجرا شده است. 44 هزار تجارت کوچک در صنایع دستی وجود دارد که به اقتصاد این کشور کمک می کند. حدود چهار میلیون دلار از این طریق به اقتصاد انگلیس کمک می شود و وقتی مردم انگلیس این آمار را شنیدند شگفت زده شدند. منظور من این است که متوجه شویم صنایع دستی به چه شکلی می تواند به شکل معاصر دربیاید و چگونه می توان از آن در عناصر مختلف استفاده کرد.

نشست علمی-تکنولوژی صنایع دستی در آینده تا ظهر امروز ادامه دارد و برخی از کنندگان و اساتید کشورها در این باره سخنرانی می کنند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "انگلیسی ها از کمک اقتصادی صنایع دستی به کشورشان شگفت زده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیسی ها از کمک اقتصادی صنایع دستی به کشورشان شگفت زده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید