رئیس دانشگاه آزاد و کامران دانشجو تحریم شدند ، آمریکا 5 دانشمند هسته ای ایران را تحریم کرد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه سیاست های خصمانه و ضد ایرانی این کشور در بیانیه ای از تحریم پنج دانشمند هسته ای ایران اطلاع داد.

رئیس دانشگاه آزاد و کامران دانشجو تحریم شدند ، آمریکا 5 دانشمند هسته ای ایران را تحریم کرد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از ایسنا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای که در توییتر منتشر نموده، از تحریم دانشمندان هسته ای ایران اطلاع داد و نوشت که در پاسخ به آن چه وی آن را گسترش تنش های غیرقابل قبول هسته ای از جانب حکومت ایران، می خواند، وزارت تجارت آمریکا با افزودن نام پنج دانشمند هسته ای ایران به لیست [سیاه] این نهاد، آن ها را تحریم می نماید.

در این بیانیه ادعا شده است: این افراد در برنامه تسلیحات هسته ای پیش از سال 2004 ایران مشارکت داشته اند.

نام افرادی که در این بیانه آمده است، عبارتند از:

عارف بالی لاشک

سید محمدمهدی هادوی

کامران دانشجو

مهدی تهرانچی

علی مهدی پور عمرانی

وزارت امورخارجه آمریکا روز چهارشنبه نیز با انتشار بیانیه ای گفت که 9 شرکت را در رابطه با بخش پتروشیمی ایران در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که کشورش 9 شرکت در آفریقای جنوبی، هنگ کنگ و چین به علاوه سه تبعه ایرانی به دلیل مشارکت در فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم نموده است.

وزارت امورخارجه آمریکا در بیانیه روز چهارشنبه خود که روی وب سایت رسمی این وزارتخانه قرار گرفته است، گفت که تحریم های جدید شامل شرکتSPI International Proprietary Limited در آفریقای جنوبی می گردد. همچنین شرکت های Mcfly Plastic Hk Ltd، شرکت کشتیرانی Sea Charming و Saturn Oasis Co مستقر در هنگ کنگ در این فهرست قرار گرفته اند.

علاوه بر این، شرکت های چینی Dalian Golden Sun Import & Export Co. Ltd. ، Tianyi International (Dalian) Co. Ltd و شرکت کشتیرانیAoxing Ship Management (Shanghai) Ltd هدف تحریم های جدید آمریکا قرار گرفته اند.

شرکت های Main Street 1095 در آفریقای جنوبی و شرکت ایرانی Armed Forces Social Security Investment Company از دیگر نهادهایی هستند که نام آنها در فهرست تحریم های جدید آمریکا قرار گرفته اند.

دولت آمریکا همچنین سه فرد را به نام های محمد حسن طلوعی، مدیرعامل شرکت Armed Forces Social Security Investment Company، حسین توکلی، مدیر SPI International Proprietary Limited و رضا عبادزاده سمنانی مدیر شرکت Main Street 1095 را تحریم نموده است.

آمریکا در حالی این تحریم های جدید را وضع نموده است و به فشار حداکثری خود علیه تهران ادامه می دهد که به ایران پیشنهاد یاری برای مقابله با اپیدمی کرونا ویروس داده و از جمهوری اسلامی خواسته است تا شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران را آزاد کند!

همچنین تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر سازمان جهانی بهداشت در گفت وگو با شبکه المیادین گفت: واشنگتن به ما وعده داد که بخشی از تحریم های تحمیل شده علیه ایران را برطرف کند.

وی همچنین گفت که تماسی با وزیر خارجه آمریکا داشته است و بر ضرورت حمایت از ایران در مقابله با بیماری کرونا تاکید نموده اند.

آنا که وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی است به دلیل تحریم مهدی تهرانچی رئیس این دانشگاه به طور مفصل تری به این تحریم پرداخته است. این رسانه نوشت: دستگاه دیپلماسی کاخ سفید اسامی دانشمندان تحریم شده را به این ترتیب گفت: اشخاصی که به همراه تاریخ و محل تولد آن ها به فهرست موجودیت وزارت بازرگانی اضافه شده اند عبارت اند از: عارف بالی لاشک (19 سپتامبر 1963، نوشهر، ایران) کارشناس ارشد در برنامه آماد؛ سید محمدمهدی هادوی (22 سپتامبر 1963، تهران، ایران) سرپرست یکی از پروژه های برنامه آماد؛ کامران دانشجو (5 ژوئیه 1957، دماوند، ایران) سرپرست پروژه 111 برنامه آماد (که طبق نظر آژانس انرژی اتمی کوشش داشت موشک شهاب 3 را با ادوات هسته ای مجهز کند)؛ مهدی طهرانچی (5 ژوئیه 1956، تهران، ایران) سرپرست پروژه 30/3 در برنامه آماد که مسئولیت آزمایش انفجار هسته ای را عهده دار بود و علی مهدی پور عمرانی (16 آوریل 1973، تنکابن، ایران) کارشناس ارشد پروژه 11/3 برنامه آماد؛ یک گروه شبیه سازی پروژه که مسئول طراحی سلاح های هسته ای بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "رئیس دانشگاه آزاد و کامران دانشجو تحریم شدند ، آمریکا 5 دانشمند هسته ای ایران را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دانشگاه آزاد و کامران دانشجو تحریم شدند ، آمریکا 5 دانشمند هسته ای ایران را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید