خبرنگاران کاهش 90 درصدی سرقت نفت خام از خطوط لوله منطقه اهواز

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، اهواز- خبرنگاران- رییس حراست شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از کاهش 90 درصدی سرقت نفت خام در منطقه اهواز اطلاع داد.

خبرنگاران کاهش 90 درصدی سرقت نفت خام از خطوط لوله منطقه اهواز

به گزارش روز آدینه وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، کوروش محمدی با اشاره به دستگیری اعضای یک باند سرقت و دلالی نفت خام در اهواز گفت: طی 2 سال اخیر، مبادی و مقصدهای سرقت، فروش و نگهداری غیرمجاز نفت خام در منطقه شناسایی شده و با همکاری مقامات انتظامی و قضایی، برخورد قانونی با افراد خاطی انجام شد که در نتیجه آن، آمار سرقت نفت خام در این منطقه به شدت کاهش یافته است .

وی اضافه نمود: افراد قانون شکن و سارقان در مناطق حاشیه شهر اهواز با نصب انشعابات غیرمجاز بر روی خطوط لوله، اقدام به سرقت نفت خام می کردند که با اجرای چندین مرحله عملیات اطلاعاتی و حراستی، اغلب خاطیان دستگیر شدند و همین امر موجب کاهش چشمگیر آمار سرقت نفت خام از خطوط لوله منطقه اهواز تا مرز 90 درصد شده است .

محمدی همچنین خاطر نشان کرد: در آخرین عملیات برخورد با سارقان نفت از خطوط لوله، شامگاه پنجشنبه (23 اردیبهشت) فردی به نام ن.س که از سارقان و دلالان اصلی منطقه بوده است دستگیر و به مقامات انتظامی تحویل شد.

رئیس حراست شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تاکید نمود: در این عملیات همچنین همدستان فرد دستگیر شده نیز شناسایی و به مقامات انتظامی معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عنوان عظیم ترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران با 45 میدان و 65 مخزن هیدروکربوری عظیم و کوچک در گستره ای افزون بر 400 هزار کیلومتر مربع از استان بوشهر تا شمال خوزستان، حدود 80 درصد نفت خام و 16 درصد گاز کشور را فراوری می نماید. در این قلمرو وسیع نفتی میدان های عظیمی همچون اهواز، گچساران، مارون، آغاجاری، کرنج و پارسی و بی بی حکیمه قرار دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کاهش 90 درصدی سرقت نفت خام از خطوط لوله منطقه اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش 90 درصدی سرقت نفت خام از خطوط لوله منطقه اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید