خبرنگاران ترامپ: تحریم قوی علیه چین در راه است

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا از قصد خود برای تحریم چین به خاطر اقدامات آن علیه هنگ کنگ اطلاع داد.

خبرنگاران ترامپ: تحریم قوی علیه چین در راه است

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

دونالد ترامپ عصر سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت کاهش قیمت انسولین برای بیماران دیابتی برگزار کرد، این مطلب را در پاسخ به سوالی که آیا قصد تحریم چین به خاطر اقدامات آن کشور علیه هنگ کنگ دارید، مطرح نمود.

وی اضافه نمود: ما در حال اجرا بعضی کارها هستیم، اما نمی خواهم امروز درباره آن صحبت کنم بلکه در چند روز آینده اعلام می گردد.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: پیش از سرانجام هفته، این اتفاق خواهد افتاد و آن بسیار قدرتمندانه خواهد بود.

وی درباره طرح اقدام علیه چین به خاطر مسلمانان ایغور در آن کشور و اینکه آیا امضا خواهد نمود، هم گفت: ما قویا به آن نظر داریم. آنها قصد دارند که بعدازظهر امروز در این باره گزارش دهند.

خروج از افغانستان و خاورمیانه

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به سوالی نسبت به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان هم اظهار کرد: فکر می کنم همه می دانند که ما کمتر از 8 هزار نیرو در افغانستان داریم. ما می خواهیم پس از 19 سال چنین تصمیمی بگیریم.

ترامپ با تکرار این سخن خود که نمی خواهیم همچون سرباز عمل کنیم، ادامه داد: ما در حال حاضر همچون پلیس عمل می کنیم. ما نیروهای خود را نفرستادیم تا نقش پلیس را ایفا نمایند. 19 سال! فکر می کنم دیگر کافی است.

وی اضافه نمود: ما گفت وگوی مثبتی داشته ایم. می خواهیم سربازانمان را به خانه بازگردانیم. ما همچنین درباره سایر کشورها هم صحبت می کنیم. ما اگر مجبور باشیم، می توانیم به خانه بازگردیم.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا برای روز شکرگذاری این کار را انجام خواهید داد، گفت: من روز مشخصی در نظر ندارم. هرچه زودتر که ممکن باشد. ما سربازانمان را به هفت هزار نفر کاهش داده ایم. در عراق ما این تعداد را به چهار هزار سرباز رسانده ایم. در سوریه همه به یاد دارید که می گفتند این کار مشکل آفرین است.

ترامپ اضافه نمود: مرز بدون ما زیبا بوده است. آنها برای 20 سال مرزبان بوده اند. به طور اتفاقی، هزاران سرباز ما برای آنها کار می نمایند، گارد مرزی سوریه و ترکیه برای مرز خیلی طولانی. ما می خواهیم نیروهایمان به خانه بازگردند. ما آنها را خارج کردیم.

وی با انتقاد از عملکرد دولت های پیشین برای اعزام این نیروها بدون آنکه به اعزام هزاران نیروی آمریکا به خلیج فارس در دوره خود اشاره کند، ادامه داد: من منتقد این مساله بودم. هیچ چیزی اتفاق نیفتاد. آنها به مرزهایشان نگاه می نمایند. ما از نفت محافظت کردیم. در بعضی نقاط، همراه با حفاظت از نفت، از نمودها هم مراقبت خواهیم کرد.

دولت سوریه بارها اعلام نموده است حضور نظامی آمریکا در این کشور، اشغالگرانه و غیرقانونی است که به منظور غارت منابع نفتی شمال سوریه انجام می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ترامپ: تحریم قوی علیه چین در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ: تحریم قوی علیه چین در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید