خبرنگاران تاکید استاندار بر ضرورت تامین مواد اولیه درودگران قم

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، قم - خبرنگاران - استاندار قم با تاکید بر ضرورت ساماندهی شهرک صنعتی تخصصی چوب و مبلمان ثامن قم گفت: برای تامین مواد اولیه مورد احتیاج صنعتگران و درودگران مشغول به کار در این شهرک باید شرکت تعاونی و اتحادیه مربوطه فعال گردد.

خبرنگاران تاکید استاندار بر ضرورت تامین مواد اولیه درودگران قم

بهرام سرمست روز سه شنبه در بیست و دومین جلسه کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری قم در تالار کرامت استانداری قم گفت: فعالیت ها در راستای ساماندهی شهرک صنعتی فوق و همچنین صنف چوب و مبلمان استان بیش از پیش گسترش پیدا کند.

استاندار قم طرح ریزی یک برنامه برای سامان دادن به کاربری فعلی شهرک ثامن را مورد توجه قرار داد، اضافه کرد: در این زمینه باید از نظر حوزه معاونت استانداری استفاده گردد تا امر ساماندهی شهرک تسریع گردد.

استاندار قم گفت: موضوع واگذاری زمین در قطعه های کوچک 300 تا 500 متر مربعی نیز باید تا انتها مهرماه امسال معین تکلیف و نتیجه آن در جلسه کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری اعلام گردد.

شهرک صنعتی ثامن الائمه به عنوان نخستین شهرک صنفی در زمینه فراوری مصنوعات چوبی و مبلمان در کیلومتر 15 جاده قم- قنوات و در کیلومتر 5 اتوبان قم- گرمسار واقع شده است، مساحت این شهر 140 هکتار بوده و 160 هکتار نیز برنامه توسعه ای برای این شهرک صنعتی در نظر گرفته شده است.

واگذاری زمین به شهرک های صنعتی قم بدون حاشیه بوده است

معاون هماهنگی امور مالی استانداری قم نیز در این جلسه گفت: طی دو سال گذشته موضوع واگذاری زمین به شهرک های صنعتی قم تقریبا یک حاشیه هم نداشته و در واگذاری ها از اختیارهای استان استفاده و به یک معنا حداقل دریافتی نقدی با حداکثر باز پرداخت اعمال شده است.

مهرداد غضنفری با اشاره به اینکه در شیوه واگذاری زمین در هیات مدیره شرکت شهرک ها تجدید نظر خواهد شد گفت: ما در هیات مدیره شهرک های صنعتی استان این مساله را به پایان می رسانیم و مصوب می کنیم تا مورد عمل قرار بگیرد.

غضنفری با اشاره به اهتمام جدی مسئولان برای ساماندهی صنعت چوب و مبلمان قم اهمیت انتقال واحدهای این صنف به شهرک ثامن را مورد تاکید قرار داد و اعلام نمود: ماهیت شهرک صنعتی ثامن تخصصی است بدان معنا که فراوریی، توزیعی و خدماتی می باشد و تمام فعالیت های این صنف به وسیله این شهرک به صورت زنجیروار به هم متصل است.

معاون استاندار قم گفت: پیشنهاد ما به شرکت شهرک ها این است که حدود 80 قطعه زمینی را که آماده کرده در یک بازه زمانی 2 ماهه به صنعتگران متقاضی واگذار نماید.

غضنفری ادامه داد: شرکت شهرک ها همچنین مقدمات ساخت و ساز را نیز فراهم کند و با توجه به احتیاج واحدها به تسهیلات بانکی، بانک های عامل را جهت این اقدام تعیین نماید تا پرداخت تسهیلات در یک مدت زمان تعیین عملیاتی گردد.

انتقال چوب خام قم صنعت چوب و مبلمان این استان را نابود می نماید

فرماندار قم نیز در این جلسه گفت: به دلیل محدودیت های ایجاد شده در قم محصول چوب این استان به صورت خام به تهران انتقال داده می گردد.

مرتضی حیدری اضافه کرد: در حالی که چوب فراوری شده در قم در تهران فرآوری شده و به قیمت های مناسب فروخته می گردد، صنعت چوب و مبلمان استان در معرض نابودی قرار می گیرد.

فرماندار قم ساماندهی شهرک ثامن را به لحاظ مالی و اشتغال زایی برای استان مهم دانست و گفت: شهرک ثامن زمینه حضور و استقرار صنعتگران چوب و مبلمان و احیای این خوشه صنعتی استان را فراهم می نماید.

واگذاری زمین به بخش صنعت قم باید هدفمند باشد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم نیز در این جلسه گفت: در استان عرصه های زیادی وجود دارد که هم اکنون بیش از 20 سال است که به حوزه صنعت استان واگذار شده ولی همچنان بلاتکلیف است.

عباس پور میدانی اضافه کرد: باید واگذاری زمین را هدفمند کرده و در این زمینه به موضوع زیرساخت ها نیز توجه ویژه ای داشته باشیم.

پورمیدانی توضیح داد: از همان شروع که به فکر واگذار کردن زمین هستیم باید سود و زیان آن را مدنظر قرار دهیم و با در نظر دریافت همه موارد برای این کار اقدام کنیم./

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تاکید استاندار بر ضرورت تامین مواد اولیه درودگران قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تاکید استاندار بر ضرورت تامین مواد اولیه درودگران قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید