جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز در اولویت کاری دستگاههای مربوطه باشد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، فرماندار اشکذر بر جلوگیری از حفر و بهره برداری چاه های غیر مجاز و در اولویت قراردادن این موضوع در دستورکاری دستگاههای مربوطه تاکید نمود.

جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز در اولویت کاری دستگاههای مربوطه باشد

به گزارش خبرنگاروبلاگ خرید اینترنتی از یزد ، هادی هادی نسب در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اشکذر در سال نو با بیان اینکه شهرستان اشکذر یکی از قطب های صنعتی و گلخانه ای است، حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز واقع در واحدهای صنعتی و گلخانه ای را از مهمترین موضوعات در زمینه حفاظت منابع آب این شهرستان دانست.

وی از سایر ارگانها از جمله جهاد کشاورزی و آبفا و با موضوع شرکت آب منطقه ای خواست موضوع شناسایی و پرکردن چاه ها را با همکاری یکدیگر به طور جدی پیگیری کنند.

هادی نسب بعلاوه بر اعمال مجازات های قانونی بازدارنده از جمله جریمه مالکین چاه های غیر مجاز و حبس و محاکمه حفاران غیرمجاز و بالابردن هزینه حفر و بهره برداری چاه های غیرمجاز برای افراد متخلف تاکید نمود.

100 درصد چاه های کشاورزی اشکذر دارای کنتورهوشمند هستند

سرپرست اداره منابع آب شهرستان های یزد و اشکذر هم در این جلسه گفت: شهرستان اشکذر جزء شهرستان هایی است که حدود 100 درصد چاه های کشاورزی آن دارای کنتور هوشمند بوده یا قرارداد نصب کنتور دارند و حدود 60 درصد از چا های صنعتی آن هم مجهز به کنتور هوشمند می باشند.

محمدعلی حکیمی اضافه نمود: در سال 1399 تعداد 18 حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه شده و از ابتدای سال 1400 تا به امروز هم تعداد 2 حلقه چاه غیرمجاز پر شده و یک دستگاه حفاری غیرمجاز ضربه ای (الاکلنگی) هم توقیف شده است.

احداث شبکه فاضلاب باعث جلوگیری از آلوده شدن آبهای زیرزمینی می گردد

از دیگر موضوعات این جلسه، آلایندگی واحدهای صنعتی مختلف در شهرستان از جمله واحدهای کشتارگاهی بود که مدیر حفاظت محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای، خواهان توجه ویژه به این موضوع جهت جلوگیری از آلودگی منابع آب و محیط زیست منطقه شد و اضافه نمود: ارائه هرگونه خدمات به واحدهای آلاینده باید در قبال برطرف مشکل پساب تولیدی این واحدها باشد.

ناهید غلام نژاد در خصوص طرح های فاضلاب شهرک نیکو اشکذر و بعلاوه فاضلاب شهری اشکذر هم گفت: با توجه به نوع مواد آلاینده مضر موجود در فاضلاب های صنعتی و شهری، احداث شبکه فاضلاب از جمله راهکارهای جلوگیری از آلوده شدن آبهای زیرزمینی می باشد ضمن اینکه از پساب تولیدی هم می توان جهت فضای سبز یا صنعت استفاده نمود.

منبع: جام جم آنلاین

به "جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز در اولویت کاری دستگاههای مربوطه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز در اولویت کاری دستگاههای مربوطه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید