تازه ترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، بانک های مرکزی در نقاط مختلف دنیا به سیاست های محرک خود ادامه می دهند.

تازه ترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از ایسنا، در شرایطی که ویروس کرونا کماکان به اصلیترین عامل مشخص کننده برای مشخص راستا بازارهای مالی در سطح دنیا مبدل شده است، دولتها و بانکهای مرکزی جدی تر از قبل برای حمایت از ثبات مالی و به حداقل رساندن تبعات مالی این ویروس به میدان آمدهاند. تا به امروز کووید-19 جان بیش از 5400 نفر را گرفته و بیش از 141 هزار نفر را مبتلا نموده است.

  • کانادا

در اقدامی غیرمتظره بانک مرکزی کانادا اظهار داشت که در نشست اضطراری این بانک، نرخ بهره با 0.5 درصد کاهش به 0.75 درصد رسیده است. هفته گذشته نیز این بانک نرخ بهره را پس از اقدام مشابه فدرال رزرو 0.5 درصد کاهش داده بود. بانک مرکزی کانادا در سایت خود با اعلام اینکه سرعت همه گیری کووید-19 به سطح نگران کنندهای رسیده است، از پیامدهای مالی این ویروس بر روی زندگی خانوارهای کانادایی ابراز نگرانی کرد.

  • نروژ

در نروژ نیز بانک مرکزی این کشور برای مقابله با پیامدهای کرونا تصمیم گرفت تا نرخ بهره را برای نخستین بار در چهار سال اخیر کاهش دهد و از 1.5 درصد به یک درصد برساند. این بانک با پیشبینی افزایش نرخ بیکاری این کشور برای انجام اقدامات بیشتر در جهت حمایت از اقتصاد تاکید نموده است.

  • سوئد

در سوئد با توجه به صفر بودن نرخ بهره، بانک مرکزی تصمیم گرفت تا به وسیله رونمایی از یک بسته وام 500 میلیارد کرونی به حمایت از کسب و کارها و بنگاه های مالی بپردازد. این بانک با اعلام آمادگی کامل برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط در برابر پیامدهای مالی ویروس کرونا اظهار داشت که کاهش رشد مالی در مقطع فعلی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

  • چین

بانک مرکزی چین که پیشتر اقدام به تزریق منابع ارزی و ارایه وام ارزان قیمت به کسب و کارهای محلی نموده بود این بار نرخ ذخیره بانکی را به 12.5 درصد کاهش داد که انتظار می رود در نتیجه این اقدام قدرت وام دهی بانک های این کشور 550 میلیارد یوان (معادل 79 میلیارد دلار) افزایش پیدا کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تازه ترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید