امکان ورود شرکت ها به معاملات بازار هدف در فرابورس فراهم می شود

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، مدیرعامل فرابورس ایران از تهیه پیش نویس دستورالعمل پذیرش و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار هدف خبر داد.

امکان ورود شرکت ها به معاملات بازار هدف در فرابورس فراهم می شود

به گزارش گروه مالی خبرگزای دانشجو، به نقل از فرابورس ایران، امیر هامونی محتوای این پیش نویس را شامل شرایط پذیرش اوراق بهادار در بازار هدف، فرایند پذیرش و درج اوراق بهادار، سایر حقوق و تکالیف ناشران پذیرفته شده و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در این بازار مطرح نمود.

وی از کارشناسان و خبرگان و ذی نفعان بازار سرمایه دعوت کرد تا با مطالعه پیش نویس بازار هدف نقطه نظرات خود را برای بهبود و تقویت آن تا یکشنبه 25 خردادماه در اختیار فرابورس قرار دهند و مطرح نمود: فرابورس پذیرای نقطه نظرات متخصصان و ذی نفعان بازار سرمایه است و این عزیزان می توانند علاوه بر ارائه نظرات خود برای پیش نویس دستورالعمل تهیه شده، اسامی پیشنهادی شان را نیز برای این بازار جدید در اختیار فرابورس قرار دهند.

به گفته هامونی تا کنون اسامی مختلفی همچون بازار نوآوری، بازار اقتصاد نو، بازار آینده و بازار هدف برای بازار جدید فرابورسی پیشنهاد شده است.

بازار هدف چرا طراحی می شود؟

وی گفت: هدف از طراحی این بازار، ایجاد یک بستر و بازار معاملاتی برای پذیرش، تقویت و توسعه شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک استارتاپی و دانش بنیان و شرکت های غیر دانش بنیان بزرگ، متوسط و کوچک و طرح ها و امتیاز ها قبل از بهره برداری است و اظهار کرد: اینگونه شرکت ها به دلیل فقدان برخی از ضوابط و معیار های پذیرش مانند اندازه شرکت، شرایط مالی و عملیاتی، نوع فعالیت، داشتن زیان انباشته و دارا بودن ریسک ها و ابهامات مختلف در حال حاضر قادر به حضور در بازار اول یا دوم فرابورس نیستند.

هامونی از دیگر اهداف بازار هدف را کمک به افزایش شفافیت و حاکمیت شرکتی، گزارشگری مالی، تمکین مالیاتی، تأمین مالی شرکت ها، تعمیق و توسعه بازار، تنوع سازی اوراق بهادار در بازار سرمایه، منتفع شدن بخش واقعی بازار و … یاد کرد و افزود: شرکت ها با عرضه سهام خود در بازار هدف، می توانند سرمایه تامین شده از سوی سهامداران را برای مواردی همچون طرح های توسعه ای و افزایش سرمایه در گردش به کار گیرند.

مدیرعامل فرابورس با اعلام اینکه این بازار به صورت اختصاصی برای اوراق بهاداری است که فاقد شرایط لازم برای پذیرش در فرابورس هستند، ادامه داد: شرایط ورود به این بازار برای شرکت ها تسهیل شده است که به تبع آن شرکت هایی که در این بازار قرار می گیرند، پذیرفته شده و معافیات مالیاتی شامل آن ها می شود.

به گفته هامونی، صندوق ها اعم از با درآمد ثابت، مختلط و در سهام، صندوق های سرمایه گذاری جسورانه، صندوق های خصوصی و … می توانند در این بازار سرمایه گذاری کنند.

لازم به ذکر است متخصصان و ذی نفعان بازار سرمایه نقطه نظرات و اسامی پیشنهادی خود را برای بازار هدف می توانند از طریق بخش دیدگاه شما یا صدای شما در سایت فرابورس ایران و یا از طریق ارسال پیامک به شماره 2000500 و یا ارسال پیام به آی دی IFBshoma با فرابورس ایران در میان بگذارند.

متن کامل پیش نویس دستورالعمل پذیرش و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار هدف را از اینجا دانلود کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "امکان ورود شرکت ها به معاملات بازار هدف در فرابورس فراهم می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان ورود شرکت ها به معاملات بازار هدف در فرابورس فراهم می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید