هتل داران در پی حذف دائمی مالیات بر ارزش افزوده

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، جمشید حمزه زاده، از پیگیری درخواست های جامعه هتل داران کشور از مجلس اطلاع داد و گفت:

هتل داران در پی حذف دائمی مالیات بر ارزش افزوده

اکنون روی نرخ اتاق ها 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد که همین موضوع موجب افزایش نرخ اتاق و در نهایت افزایش نرخ سفر شده و توان مالی مردم را برای استفاده از هتل ها پایین آورده و به همین علت ضریب اشغال هتل ها نیز کاهش پیدا نموده است. بنابراین می خواهیم که در مجلس بعدی این موضوع پیگیری شده و مالیات بر ارزش افزوده حذف گردد. هتلداران اکنون از 50 درصد معافیت مالیات بر عایدی برخوردار هستند که با پیگیری های اجرا شده این معافیت را به صددرصد آن هم به مدت 6 سال رساندیم. اما اکنون می خواهیم این معافیت صددرصدی دائمی گردد.

نرخ اتاق هتل ها آزاد گردد

وی بعلاوه به آزادسازی نرخ هتل ها اشاره نمود و گفت:

یکی از نقدها ما به سازمان میراث فرهنگی درباره دخالت دولت در معین نرخ هتل هاست. درحالی که هتل کالای اساسی نیست بلکه یک کالای لوکس است و اگر آزادسازی نرخ انجام گردد، براساس عرضه و تقاضا نرخ ها نیز معین می گردد. ما به این نتیجه رسیده ایم که باید حضور جدی در مجلس داشته باشیم و منتظر فعالیت دولتی ها نباشیم. بخش خصوصی باید از تمام منابع استفاده کند و فقط متکی بر دولت نباشد.

چرایی 5 میلیون تومان هزینه یک شب اقامت در هتل

حمزه زاده بعلاوه درباره چرایی معین نرخ 5 میلیونی اقامت در سوئیت یک هتل 5 ستاره در تهران گفت:

معمولا نرخ هتل ها از روی اتاق دبل و سینگل تعیین می گردد. برای اتاق دبل که زیر یک میلیون تومان نرخ دارد آن هم در هتلی با این عظمت، گران نیست مگر سوئیت هتل که آن هم تعدادش کم و ویژه میهمانان پولدار است. با این حال در تمام جهان هتل ها سوئیت و اتاق رویال لوکس دارند که نرخ ویژه ای برای آنها معین می گردد. اولین بار است که بخش خصوصی توانسته چنین هتلی را بسازد. حتی دولتی ها نیز از عهده آن برنیامده اند. از سوی دیگر هزینه ساخت هتل در ایران زیاد است با این حال باید دید که کشش بازار برای استفاده از این سوئیت آن هم با چنین نرخی چگونه است. معمولا عرضه و تقاضا معین کننده نرخ است یعنی اگر مشتری نداشته باشد، به تبع مدیر هتل آن نرخ را پایین می آورد.

وی در ادامه از رونمایی از سامانه رزرواسیون به وسیله جامعه هتل داران کشور اطلاع داد و گفت:

بیستم دی ماه از این سامانه رونمایی خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

منبع: کجارو

به "هتل داران در پی حذف دائمی مالیات بر ارزش افزوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل داران در پی حذف دائمی مالیات بر ارزش افزوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید