احتمال وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر در خراسان جنوبی

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیریت بحران خراسان جنوبی برای احتمال وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر در پی ورود سامانه بارشی از امشب به جو استان هشدار داد.

احتمال وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر در خراسان جنوبی

ابوالحسن میرجلیلی، امروز چهارشنبه 8 دی به رسانه های گروهی اعلام نمود: طبق پیش بینی های هواشناسی موج

بارشی از فردا پنج شنبه در استان فعال شده و تا خاتمه هفته آینده به تناوب در استان ادامه خواهد داشت و طبق پیش بینی ها بارش ها در روزهای آدینه هفته جاری و یکشنبه و دوشنبه هفته آینده شدت بیشتری داشته است.

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، وی اضافه کرد: احتمال وقوع روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی و بعلاوه در منطقه ها کوهستانی بارش برف و یخبندان دور از انتظار نیست.

میرجلیلی خطاب به مسئولان گفت: ضمن آماده باش کامل نیروهای امدادی و عملیاتی شهرستان از جمله جمعیت هلال احمر، اورژانس 115، راهداران، واحدهای پلیس راه مجموعه شهرداری ها و دهیاری ها طی روزهای یاد شده و استقرار کامل مدیران در محل خدمت و بعلاوه اتخاذ تمهیدات لازم اطلاع رسانی گسترده به جامعه هدف تحت تاثیر از جمله مسافران، کشاورزان، دامداران و عشایر بعمل آورند.

طبق اعلام هواشناسی استان، بر اساس پیش بینی ها از فردا تا شنبه سامانه بارشی خراسان جنوبی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. صبح امروز هرچند کمینه دما 2 تا 3 درجه افزایش یافت اما وقوع یخبندان در اغلب شهرها به جز طبس و سرایان گزارش شده است، اما برای امشب و فردا صبح افزایش دما محسوس خواهد بود و از شدت سرمای هوا کاسته خواهد شد.

مطابق با الگوی نقشه ها تا اوایل هفته آینده افزایش ابر و به تدریج از فردا تا شنبه سامانه بارشی استان ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اوج بارش ها از فرداشب تا آدینه شب خواهد بود و تمرکز بارش ها در شمال غرب و جنوب شرق استان خواهد بود.

بارش برف، وقوع روان آب و رعد و برق نیز در بعضی نقاط قابل پیش بینی است در شبانه روز گذشته سردترین نقطه استان سربیشه با کمینه دمای 9- درجه و گرمترین نقطه دهسلم نهبندان با بیشینه دمای 20 درجه سلسیوس بود. نوسانات دمایی در مرکز استان بین 2- و 17 درجه سلسیوس گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احتمال وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید