آنچه جوانان ما را به خروج از کشور تحریک کند خیانت به نظام است

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، خبرنگاران/مازندران نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیروی انسانی را غنی ترین دارایی کشور برشمرد و گفت: آنچه جوانان ما را به خروج از کشور تحریک کند خیانت به نظام است.

آنچه جوانان ما را به خروج از کشور تحریک کند خیانت به نظام است

محمدعلی محسنی بندپی در آئین افتتاح دبیرستان دخترانه طبرستان نوشهر اظهار کرد: سرمایه گذاری در بخش نیروی انسانی نه تنها احتیاجمند سرمایه بلکه به هوش احتیاج دارد.

وی با اشاره به اینکه 67 درصد توسعه منوط به نیروی انسانی و مابقی به مجموع منابع دیگر برمی گردد، اضافه کرد: نیروهای فرهیخته زیادی در کشور داریم و تربیت نیروی انسانی بخشی از کار است.

وی با تاکید بر حفظ و پاسداشت نیروی انسانی گفت: خروج نخبگان از کشور یکی از مشکل های مهم است بنابراین باید مدیریت بر دارایی ها را مجددا مرور کنیم.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس از نیروی انسانی به عنوان غنی ترین دارایی یاد کرد و یادآور شد: ما نه در مجلس و نه در دولت مجاز به بدرقه تحصیل نموده ها نیستیم و آنچه جوانان ما را به خروج از کشور تحریک کند خیانت به نظام است.

محسنی بندپی با بیان اینکه تا پیش از این تنها کشورهای کانادا و آمریکا سعی در جذب نخبگان ایرانی داشتند، اما اکنون کشورهای همسایه نیز سعی در جذب نیروی فرهیخته ما دارند، توضیح داد: کشوری مانند هنگ کنگ برای جذب فرهیختگان حتی هزینه های سفر و مسافرت نخبگان به کشورش را نیز تقبل می نماید زیرا معتقد است سرمایه انسانی تنها راه توسعه است.

وی با تاکید بر اینکه باید در شرایط سخت در کنار هم باشیم و این مملکت را بسازیم، گفت: در مجلس شورای اسلامی مجمع حمایت از خیرین مدرسه ساز تشکیل شد و کوشش ما این است تا در لایحه 1400 موانع بر سر راه مجمع خیرین رفع گردد.

وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش با ابراز نگرانی از اینکه حال معلمان کشور خوب نیست، گفت: اگر بخواهیم دانش آموزان خوب و نیروی انسانی فرهیخته داشته باشیم باید معلمان خوبی داشته باشیم.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی بر راضی نگه داشتن معلمان برای داشتن نیروی انسانی فرهیخته تاکید نمود و ادامه داد: بخشی از این حال نامساعد معلمان به اقتصاد و بخش اصلی به جایگاه و حرمت معلمان در 2 دهه اخیر برمی گردد که دچار تزلزل شده است.

محسنی بندپی در سرانجام بر اهمیت مهارت پروری تاکید نمود و اضافه کرد: نظام تعلیم و تربیت احتیاجمند طراحی تازه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آنچه جوانان ما را به خروج از کشور تحریک کند خیانت به نظام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه جوانان ما را به خروج از کشور تحریک کند خیانت به نظام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید