آتش کرونا شعله گرفت، بیمارستان ها توان موج چهارم را دارند؟

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، اقتصادپرس : همه گیری بیماری کووید 19 در بیشتر نقاط کشور در حال افزایش است، کارشناسان امر بر پرهیز از هرگونه عادی انگاری تاکید دارند.

آتش کرونا شعله گرفت، بیمارستان ها توان موج چهارم را دارند؟

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از وبلاگ خرید اینترنتی، هنوز به طور دقیق ماهیت ویروس کرونا تعیین نیست و نمی دانیم چگونه به این راحتی جان مردم را می گیرد.گمان می رود این ویروس از حیوان به انسان منتقل شده باشد. این حلقه گمشده هنوز شناخته نشده و می تواند منبع بیماری های عفونی دیگری باشد، با این حال تا کنون توانسته جان میلیون ها نفر را بگیرد.

گسترش لجام گسیخته کرونای جهش یافته در کشور، موجب تشدید تدابیر بهداشتی و تمدید محدودیت ها شد اما باز هم با تمام سختگیری ها و محدودیت ها، مردم به سفر رفتند و دورهمی ها هم ادامه پیدا کرد؛ این فرایند باعث شد تمام بیمارستان ها مملو از بیماران کرونایی گردد.

سفرهای نوروزی و اوج گیری دوباره کرونا

محمدرضا هاشمی، رئیس اورژانس بیمارستان دانشوری، درباره شرایط پذیرش بیمار مبتلا به کرونا در این بیمارستان اظهار کرد: میزان مراجعه و بستری بیماران کرونا افزایش یافته و همه تخت های آی سی یو بیمارستان نیز پر شده است.

او گفت: معمولا بیمارانی به بیمارستان می آیند که شرایط حادتر و شدیدتری دارند و زمانی مراجعه می نمایند که علائم بیماری تشدید شده است.به همین علت زمان مناسب را برای آغاز درمان از دست می دهند و این مسئله میزان بستری و فوت ناشی از این بیماری را افزایش می دهد.

خیز موج چهارم کرونا زیر سایه عادی انگاری

محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، اظهار کرد: در حال حاضر بستری بیماران بد حال در بیمارستان سینا به 40 نفر رسیده است، در حالیکه در روزهای ابتدایی سال این عدد به 7 نفر می رسید.

او گفت: در این بازه زمانی میزان مراجعه بیماران به بیمارستان 5 الی 6 برابر افزایش یافته است، با این شرایط مردم به سمت عادی سازی رفته اند و دیگر زدن ماسک و رعایت نکات بهداشتی را جدی نمی گیرند.

طالب پور اعلام کرد: شمار زیادی هم طبق عادات ایام عادی به دید و بازدید رفتند. نتیجه این رفتارها به افزایش میزان ابتلا به کووید 19 و اوج گیری دوباره این بیماری انجامید.

بیشتر موارد ابتلا به بیماری کرونا، خانوادگی است

نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونای تهران، با اشاره به افزایش موارد مراجعات سرپایی و بستری در کشور اظهار کرد: طی یک هفته گذشته میزان مراجعات سرپایی 35 درصد و موارد بستری در حدود 30 درصد در مقایسه با هفته گذشته افزایش پیدا نموده است.

او اضافه نمود: در شرایط کنونی 3 هزار و 312 نفر در بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان تهران بستری هستند.

توکلی اعلام کرد: متاسفانه در تهران شرایط بیماری مطلوب نیست و به نوعی وارد پیک چهارم بیماری کرونا شده ایم. به بیمارستان های سراسر استان تهران برای مقابله با این شرایط، آماده باش اعلام نموده ایم.

او تاکید نمود: متاسفانه آثار مسافرت ها در ایام نوروز را در نیمه دوم فروردین خواهیم دید. بیشتر موارد ابتلا به بیماری کرونا، خانوادگی است؛ این موضوع نشان می دهد که کرونا در دورهمی ها و دید و بازدید های خانوادگی چرخیده است.

طبق اعلام وزارت بهداشت، تعداد شهر های قرمز و نارنجی کرونا در کشور رو به افزایش است، بنابراین تا رسیدن واکسن به تمام اقشار جامعه، تنها راه مقابله با این بیماری رعایت دستورالعمل های بهداشتی است. با تداوم فرایند کوشش ها برای ساخت واکسن داخلی و همکاری مردم، امیدواریم سال 1400، سال غلبه برکرونا باشد.

منبع: اقتصادنیوز

به "آتش کرونا شعله گرفت، بیمارستان ها توان موج چهارم را دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش کرونا شعله گرفت، بیمارستان ها توان موج چهارم را دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید