8 ماده غذایی خوشمزه که پوستتان را نابود می نماید

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، برنامه غذایی مصرفی ارتباط مستقیمی با سلامت و زیبایی پوست دارد، به همین علت مصرف بعضی غذاها و مواد غذایی موجب به هم ریختن پوست سالم و زیبای شما می گردد.

8 ماده غذایی خوشمزه که پوستتان را نابود می نماید

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، مطمئنا رابطه مستقیم پوست و تغذیه را خوب میدانید و کامل در جریان باید نبایدهای این مهم هستید، ولی تا به حال به این فکر نموده اید افرادی که در این زمینه متخصص هستند، مثل متخصصان زیبایی و پوست، چه چیزهایی را به عنوان نخوردنی ها برای خود در نظر دارند؟

متخصصان پوست از غذاهایی که باعث جوش، ایجاد گلسرخی و سایر بیماری های پوستی می شوند و ظاهر زیبا و سالم پوست را بهم می ریزند؛ استفاده نمی نمایند.

افرادی که عاشق غذا خوردن در ساعات پایانی روز و شب هستند، باید مراقب باشند زیرا غذا و حتی زمان خوردن آن در سلامت پوست نقش زیادی دارد. غذاهای حاوی آنتی اکسیدان برترین غذاها برای پوست هستند. از طرفی غذاها می توانند عاملی برای آبرسانی و روشن شدن پوست باشند و همانطور که گفته شد؛ برخی از آن ها باعث جوش و اکنه هستند که نباید بهره ببرید. حالا که این موارد را دانستید، با هم نگاهی به موارد ممنوع در برنامه غذایی پزشکان پوست و زیبایی می اندازیم.

غذای تند و پر ادویه

غذاهای پر ادویه؛ گلسرخی را بدتر می نماید پس اگر بیماری گلسرخی دارید، باید از مصرف هر ماده غذایی که باعث تنگ شدن رگ های خونی می گردد خودداری کنید. غذای تند، پر ادویه و نوشیدنی های داغ همگی جزء این مواد غذایی هستند.

نوشیدنی های مصنوعی

از برخی نوشیدنی های صنعتی خودداری می نمایند که باعث پیری پوست می گردد. بله نوشیدنی های صنعتی طبیعی نیستند و فقط سایز دور کمرتان را افزایش می دهند و عاملی برای افزایش التهابات پوست هستند. پس بهتر است از نوشیدنی طبیعی و مقرون به صرفه تر بهره ببرید.

پاستا

پاستا باعث التهاب منجر به آکنه می گردد، بین مصرف کربوهیدرات تولید شده و التهاب پوست رابطه مستقیم وجود دارد. نان معمولی و یا برنج سفید شاخص گلایسمیک بسیار بالایی دارند و منجر به التهاب پوست هستند. پس باید قند غذاهای مصرفی را بسنجید. برترین حالت این است که از منابع گیاهی بهره ببرید.

لبنیات

لبنیات باعث آکنه می گردد و متخصصان پوست بر این عقیده هستند؛ افراد درگیر مسائل پوستی که خیلی از لبنیات استفاده می نمایند با مشکل روبرو خواهند شد. مطالعات نشان می دهد که رابطه ای بین آکنه در زنان و مصرف زیاد لبنیات وجود دارد زیرا لبنیات شاخص گلایسمیک بالایی دارد و همین علت عامل التهابی برای پوست است. البته پرخطرترین های شان شیر گاو است و شیر بز، ماست و یا پنیر گوسفند هم خیلی عامل ایجاد مسائل نخواهند بود.

پروتئین وی

پروتئین وی باعث آکنه می گردد، شیک های پروتئینی برای ساخت و ترمیم عضلات بعد از تمرین سنگین عالی هستند اما برخی از پروتئین ها باعث مسائل پوستی می گردد. پروتئین وی عاملی برای ایجاد آکنه خواهد بود. پس مراقب باشید که در مصرف پروتئین زیاده روی نکنید.

چیپس سیب زمینی

چیپس سیب زمینی باعث افزایش التهاب پوستی می گردد، متخصصان پوست و جراحان پلاستیک یا هر کس که در این زمینه اطلاعات دارد، می داند که چیپس سیب زمینی یکی از مواد غذایی عامل ایجاد آکنه است. خوردن غذای چرب التهاب پوست را افزایش می دهد و باعث چروک و ایجاد آکنه روی پوست خواهد شد.

مرغ سوخاری

مرغ سوخاری یکی از غذاهای مضر برای پوست است، درست است که مرغ سوخاری طعم بسیار عالی دارد اما ظاهر پوستی خوبی را برای شما فراهم نمی نماید. بهتر است که چربی ترانس را در غذاها کاهش دهید که میزان زیادی از آن در مرغ سوخاری وجود دارد و باعث التهاب پوست می گردد.

غذاهای پرشکر

شکر باعث چین و چروک پوست می گردد، مصرف زیاد شکر عاملی برای مسائل پوستی است زیرا شاخص گلایسمیک بالایی دارد، قند خون را به سرعت بالا می برد و باعث التهاب می گردد، فیبر کلاژن را کم می نماید و باعث می گردد که پوست از حالت زیبایی و سرخی خارج گردد و چروک روی آن به وجود بیاید.

منبع: فرارو

  • اگر هر روز سیب زمینی شیرین بخورید چه اتفاقی برای بدنتان خواهد افتاد؟
  • اگر آهن بدنتان کم است این خوراکی ها را بخورید
  • رژیم میوه 3 روزه | فواید و دردسرهای رویکردی که محبوب شده است!
منبع: همشهری آنلاین

به "8 ماده غذایی خوشمزه که پوستتان را نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 ماده غذایی خوشمزه که پوستتان را نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید