6 نکته مهم برای انتخاب سینک آشپزخانه

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، اگر قصد انتخاب سینک آشپزخانه جدیدی دارید، احتمالاً متوجه شده اید که گزینه های زیادی پیش رو دارید. شاید این تنوع آنقدر زیاد باشد که در انتخاب سینک آشپزخانه با تاخیر عمل نمایید. ما در مجله و فروشگاه اینترنتی دکورینه سعی می کنیم در انتخاب و خرید برترین و مناسب ترین سینک آشپزخانه به شما یاری کنیم.

6 نکته مهم برای انتخاب سینک آشپزخانه

نکات اصلی و کلیدی برای انتخاب سینک آشپزخانه شامل این 6 مورد می گردد که عبارتند از توجه به نوع متریال سینک، روش نصب، پیکربندی، عمق کاسه، میزان و محل نصب آن. با ما همراه باشید تا در ادامه به آنالیز این موارد بپردازیم.

1- متریال سینک

عوامل زیادی برای انتخاب برترین نوع سینک وجود دارد. زیبایی مهم است، اما بودجه، دوام سینک و سهولت در تمیز کردن بسیار مهمتر است و باید در نظر گرفته گردد. سینک استیل ضد زنگ، کامپوزیتی یا گرانیتی، سرامیکی، چدنی، شیشه ای و مواد دیگر در ساخت سینک ها رایج است، اما سینک گرانیتی به علت دوام، سهولت در تمیز کردن و ظاهر خوب به سرعت در بین مردم محبوبیت پیدا نموده است.

سینک گرانیتی بسیار بادوام است و از ترکیب دو ماده گرانیت و کوارتز و بعضی مواد دیگر بر پایه رزین اکریلیک و پلی استر فراوری می گردد. این نوع سینک که به سینک کامپوزیتی نیز معروف است به علت اینکه از سنگ نیز در ساخت آن استفاده شده، استحکام و دوام بیشتری دارد. علاوه بر عدم وجود خط و خش در این سینک، رسوبات که یکی از مسائل سینک استیل می باشد در نوع گرانیتی رفع شده است.

گزینه های دیگری نیز وجود دارد که متناسب با سلیقه و احتیاج برای کسانی که در فکر خرید سینک ظرفشویی هستند وجود دارد. این متریال شامل مس، سنگ کورین، سنگ مرمر و استیل ضد زنگ رنگی است.

2- نحوه نصب سینک

نحوه نصب سینک بر روی سایر عناصر آشپزخانه مانند میزها و کابینت های اطراف تأثیر می گذارد. گزینه های نصب شامل سینک توکار، سینک روکارو سینک پیشخوان می باشد که بعضی از آنها را می توان به گزینه های دیگر نصب تبدیل کرد. هر کدام از این مدل سینک ها مزایا و معایبی دارند.

سینک توکار ارزان ترین نوع سینک می باشد زیرا آسان ترین نوع سینک برای نصب می باشد و بعلاوه قابل نصب بر روی صفحه های لمینت ارزان قیمت است. گران ترین نوع سینک، سینک پیشخوان است زیرا باید به صورت یکپارچه و کاملا دقیق روی کابینت نصب گردد.

3- انواع سینک آشپزخانه از نظر تعداد لگن یا کاسه

نکته مهم دیگر این است که در انتخاب سینک توجه کنید که سینک مورد نظر چند کاسه (یا لگن) داشته باشد. اگر بیشتر ظروف را با دست می شویید، احتمالا سینک دو یا سه کاسه ای را ترجیح می دهید. البته به خاطر داشته باشید که شستن ظروف بزرگتر در سینکی بزرگ و تک لگنه راحت تر است.

اما اگر خانواده پرجمعیتی دارید و اغلب آشپزی می کنید، داشتن 2 یا چند لگنه می تواند مفید باشد. داشتن سینک ظرفشویی بیشتر و لوله کشی مربوطه به معنای هزینه نصب بالا است و در دکوراسیون آشپزخانه بزرگ نیز برای جلوگیری از بهم ریختگی و اطمینان از وجود فضای کافی روی میز برای پخت و پز مورد احتیاج است.

می توان از دو سینک به طور همزمان برای شستن ظروف یا میوه و سبزیجات استفاده کرد. اگر این سینک ها لگن کوچکی داشته باشند، شستن ظروف بزرگ مانند قابلمه سخت به نظر می رسد. به همین علت در هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید.

و اما سینک های چند لگنه و بیشتر از 2 لگن چندان محبوب نیستند و به طور کلی برای آشپزخانه های معمولی توصیه نمی شوند. سینک های چندلگنه معمولاً کوچک هستند زیرا دارای لگن های متعددی است. اما برای آبکشی مواد غذایی مانند ماکارونی، اسپاگتی، لازانیا و برای شستن میوه ها و سبزیجات مناسب است.

4- عمق کاسه یا لگن

سینک های ظرفشویی عمق لگن متفاوتی دارند. 14 سانتی متر، 18 سانتی متر، 20 سانتی متر و 22 سانتی متر، هر چه عمق لگن بیشتر باشد، کیفیت بیشتری دارد. ممکن است فکر کنید که سینک آشپزخانه شما باید عمیق باشد، اما لزوماً اینطور نیست. شما باید احتیاجهای آشپزخانه خود را ارزیابی کنید. نصب سینک عمیق ممکن است کابینت های بیشتری را شامل گردد و فضای زیر سینک را محدود کند. اگر یک سطل زباله در زیر سینک دارید، داشتن یک سینک عمیق عاقلانه نیست. حتی افراد قدبلند یا کوتاه قد ممکن است از کارکردن طولانی مدت روی سینک خسته شوند.

اما اگر شما نیز مانند من به مکانی برای پنهان کردن ظروف کثیف احتیاج دارید، بهتر است از یک سینک عمیق بهره ببرید.

5- میزان سینک

نکته مهم دیگر در انتخاب سینک، توجه به میزان آن است. میزان سینک معمولی از 61 تا 92 سانتی متر است.

انتخاب میزان مناسب سینک ظرفشویی برای یک بودجه مشخص، یک استراتژی روشن و صحیح است، اما باید میزان آشپزخانه خود و اینکه آیا می خواهید سینک خود را در کنار پنجره قرار دهید یا یک عنصر ثابت دیگر را نیز در نظر بگیرید.

به عبارت دیگر باید در انتخاب و خرید سینک آشپزخانه دقت کنید تا با تمام اجزای آشپزخانه متناسب باشد. برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک بهتر است از سینک های دو لگن میزان کوچک یا سینک های تک لگن بهره ببرید. معمولا طول سینک نباید از یک سوم طول آشپزخانه بیشتر باشد.

6- محل نصب سینک

در حالت ایده آل، فردی که در کنار سینک آشپزخانه می نشیند، انتظار فضایی دلپذیر را دارد. نمای این فضا ممکن است به نمای پشت پنجره منتهی گردد یا بقیه اتاق ها را بپوشاند. در حالت ایده آل، ماشین ظرفشویی باید درست در کنار سینک قرار گیرد و فضایی برای باز شدن کامل درب وجود داشته باشد. شاید مهمترین نکته این باشد که قبل از قرار دادن ظروف کثیف در ماشین ظرفشویی، باید آنها را بشویید و ضایعات مواد غذایی و چیزهای اضافی را دور بریزید. بنابراین هرچه به سینک نزدیک تر باشید، کار شما راحت تر خواهد بود.

سطل زباله وسیله دیگری است که ترجیحاً باید نزدیک سینک باشد. هنگام ریختن ضایعات غذا و سایر ضایعات به آن احتیاج خواهید داشت و هر چه به سینک نزدیک تر شوید انجام آن برای شما آسان تر خواهد بود.

جمع بندی

امروزه انواع سینک ظرفشویی با طرح های زیبا و رنگ های مختلف مناسب برای انواع آشپزخانه های مدرن و امروزی فراوری می گردد. سینک ها از نظر متریال، میزان، عمق، تعداد کاسه و ظاهر متفاوت هستند. قبل از انتخاب و خرید سینک آشپزخانه بهتر است کاربرد و اولویت های خود را مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید ظروف را به طور همزمان بشویید و آبکشی کنید، باید از سینک های دوبل یا دولگنی بهره ببرید.

سینک ظرفشویی از مواد مختلفی ساخته می گردد. از جمله متریال به کار رفته در ساخت سینک می توان به سنگ کورین، سنگ صابون، سنگ مرمر، شیشه، استیل و کامپوزیت یا گرانیت اشاره نمود.

بعلاوه سینک ها از نظر نصب به دو نوع روکار و توکار طبقه بندی می شوند. در سینک ظرفشویی توکار از لبه سینک تا لبه پیشخوان یا کانتر فاصله چند سانتی متری ایجاد و سینک داخل کانتر نصب می گردد. نصاب در واقع سینک را با گیره به انتهای پیشخوان متصل می نماید.

نوع دیگری از سینک آشپزخانه به علت اینکه لبه سینک روی میز یا پیشخوان قرار می گیرد، روکار نامیده می گردد. در واقع سینک روی سطح پیشخوان نصب می گردد و سازنده سینک میزان و شکل آن را مشخص می نماید تا فضای خالی برای قرار دادن سینک روی پیشخوان ایجاد کند.

منبع: دکورینه

منبع: اتاق

به "6 نکته مهم برای انتخاب سینک آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نکته مهم برای انتخاب سینک آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید