56 نفر ، آمار تازه از کشته های سهمگین ترین طوفان 60 سال گذشته ژاپن

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، رسانه های ژاپنی از افزایش آمار کشته های طوفان سهمگین هاگی بیس خبر داده و نوشته اند که با ادامه عملیات جست وجو هنوز هم احتمال افزایش این آمار وجود دارد.

56 نفر ، آمار تازه از کشته های سهمگین ترین طوفان 60 سال گذشته ژاپن

به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه های ژاپنی روز دوشنبه از افزایش قابل توجه آمار کشته های طوفان سهمگین هاگی بیس خبر دادند.

به نوشته پایگاه خبری ان اچ کی، در جریان عملیات جست وجو در میان آوار بر جا مانده از این طوفان، تاکنون دستکم 56 جسد کشف شده است. دستکم 15 نفر هم مفقود شده اند.

در بیان استان های آسیب دیده از طوفان، فوکوشیما با 16 کشته، تاکنون بالاترین آمار قربانیان را داشته است. دو استان میاگی و کاناگاوا هم به ترتیب با 12 و 10 کشته در رده های بعدی قرار دارند.

منابع بیمارستانی اعلام کرده اند که در این طوفان، 204 نفر هم زخمی شده اند.

به نوشته رسانه های ژاپنی، با توجه به ادامه عملیات جست وجو و امدادرسانی، هنوز هم احتمال یافتن اجساد بیشتر و بالا رفتن آمار کشته های این طوفان وجود دارد.

طوفان هاگی بیس که در دو روز گذشته با بادهایی با سرعت 216 کیلومتر در ساعت بخش اعظم ژاپن را درنوردید، از زمان طوفان عظیم ایدا در سال 1958 میلادی، قدرتمندترین و مخرب ترین طوفانی است که تاکنون در ژاپن تجربه شده است.

دولت ژاپن برای امدادرسانی به قربانیان این حادثه، 110 هزار نیروی امدادی از جمله بیش از 30 هزار سرباز ارتش را به کار گرفته است. مسدود شدن بسیاری از جاده ها و راه های ارتباطی موجب شده تا عملیات امدادرسانی در برخی نقاط دورافتاده با دشواری روبرو شود. در بسیاری از مناطق، شدت طوفان به حدی بوده است که خانه ها به کلی تخریب شده و به همین جهت ساکنان این مناطق دستکم تا چند ماه امکان بازگشت به خانه های خود را نخواهند داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "56 نفر ، آمار تازه از کشته های سهمگین ترین طوفان 60 سال گذشته ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "56 نفر ، آمار تازه از کشته های سهمگین ترین طوفان 60 سال گذشته ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید