سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا معین شد، همچنان 1

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، روزنامه البیان امارات از تصمیم گیری کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد تجدیدنظر پیرامون تعداد نمایندگان کشورها در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اطلاع داد.

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا معین شد، همچنان 1

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ خرید اینترنتی، به نوشته روزنامه البیان امارات، براساس پیشنهادی که به کمیته اجرایی AFC ارائه شده براساس نتایج رقابت ها در فصل جاری همچنین عملکرد و پیشرفت لیگ های فوتبال در بعضی کشورهای آسیایی پیرامون سهمیه کشورها در نسخه 2023 تجدیدنظر صورت می گیرد.

البیان در این خصوص نوشت: براساس رده بندی جدید کشورهای آسیایی و در نسخه 2023 سهمیه امارات به یک نماینده قطعی در مرحله گروهی و دو نماینده در پلی آف کاهش پیدا می نماید در حالی که عربستان، قطر، ژاپن، ایران و چین با سهمیه 3 +1 در این رقابت ها حضور خواهند داشت. یکی از دلایل کاهش سهمیه ناکامی نمایندگان فوتبال امارات در لیگ قهرمانان آسیا همچنین نداشتن نفوذ ساختاری و اداری در AFC است.

عبدالله حسن کارشناس و تحلیل گر اماراتی در این خصوص می گوید: لیگ های متعددی در فوتبال آسیا هستند که خودشان را در سطح قاره به اثبات رسانده و پیشرفت قابل توجهی داشته اند. همین موضوع موجب بازنگری AFC در خصوص سهمیه کشورها شده و مسئولان سازمان لیگ حرفه ای فوتبال امارات باید به فکر راه حلی برای این مسئله باشند که چرا نمایندگان ما تا این حد در مسابقات آسیایی ضعیف ظاهر می شوند

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا معین شد، همچنان 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا معین شد، همچنان 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید