18 زخمی در تیراندازی در یک مراسم بزرگداشت در غرب کابل

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، وزارت کشور افغانستان از حمله مسلحانه به مراسم بزرگداشت بیست وپنجمین سالگرد کشته شدن عبدالعلی مزاری، رهبر پیشین حزب وحدت اسلامی افغانستان در غرب کابل اطلاع داد.

18 زخمی در تیراندازی در یک مراسم بزرگداشت در غرب کابل

به گزارش ایسنا، نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارتخانه می گوید تا به امروز 18 زخمی از این رویداد به بیمارستان ها منتقل شده اند. او تاکید نموده زخمیان این رویداد همه غیر نظامی هستند و این آمار نیز نهایی نیست.

این مراسم امروز آدینه در منطقه دشت برچی در غرب کابل برگزار شده بود و شماری از چهره های سیاسی از جمله عبدالله عبدالله، رییس اجرایی دولت افغانستان، حامد کرزای، رئیس جمهوری پیشین این کشور و محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی و رهبر حزب وحدت مردم افغانستان در آن حضور داشتند. در این رویداد به هیچ یک از این چهره های بلند پایه سیاسی آسیبی نرسیده است.

حوالی ساعت 11:30 قبل از ظهر امروز هنگام سخنرانی محمد کریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان نخستین صدای تیراندازی در این مراسم شنیده شد.

رحیمی می گوید که مهاجمان در یک ساختمان نیمه کاره در نزدیکی این مراسم اقدام به تیراندازی کردند.

تا به امروز فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است. اما ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه توییترش نوشت این حمله ربطی به این گروه ندارد.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در واکنش به این حمله ابراز تاثر نموده و آن را جنایت ضد بشری و علیه وحدت ملی افغانستان خوانده است.

غنی در صفحه توییترش نوشت پس از این حمله با عبدالله عبدالله و محمد کریم خلیلی که در این مراسم حضور داشتند تلفنی صحبت نموده است.

سال گذشته نیز اصابت چند گلوله خمپاره، مراسم بیست و چهارمین سالروز کشته شدن عبدالعلی مزاری، رهبر پیشین حزب وحدت اسلامی افغانستان را برهم زد. در آن حمله دست کم 3 نفر کشته و 37 نفر دیگر زخمی شدند. مسئولیت آن رویداد را گروهی برعهده نگرفت.

دو سال قبل از امروز نیز در روز برگزاری این مراسم، در نزدیکی محل برگزاری مراسم یک حمله انتحاری رخ داد که دست کم 9 کشته و 18 زخمی بر جا گذاشت.

منبع: عصر ایران

به "18 زخمی در تیراندازی در یک مراسم بزرگداشت در غرب کابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 زخمی در تیراندازی در یک مراسم بزرگداشت در غرب کابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید