کدام شرکت های هواپیمایی پرواز بر فراز تنگه هرمز را متوقف نموده اند؟، نقشه تغییر راستا پروازی حاشیه نشین های خلیج فارس را ببینید

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، یورونیوز نوشت: اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) یک دستورالعمل فوری را صادر کرد که هواپیماهای آمریکا را از پرواز در حریم هوایی تحت کنترل ایران بر فراز تنگه هرمز و دریای عمان منع می کرد. علاوه بر آمریکا، بعضی از شرکت های هواپیمایی بین المللی متعلق به دیگر کشورها هم به شرایط حاکم بر خلیج فارس به دیدۀ تردید نگریستند و بعضی تدابیر احتیاطی را به اجرا گذاشتند.

کدام شرکت های هواپیمایی پرواز بر فراز تنگه هرمز را متوقف نموده اند؟، نقشه تغییر راستا پروازی حاشیه نشین های خلیج فارس را ببینید

این در حالی است که پرداخت حق عبور از حریم هوایی ایران هم یکی از منابع عایدیزا برای تهران محسوب می شد. تنها در سال 1396 خورشیدی تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران به 426 هزار و 684 سورتی رسیده بود و فقط پروازهای قطری بر فراز ایران به صورت ماهانه 51 میلیارد تومان برای ایران عایدی داشت.

کدام شرکت های هواپیمایی پرواز بر فراز تنگه هرمز را متوقف نموده اند؟

شرکت هواپیمایی بین المللی امارات جهت پرواز تمام هواپیماهایش را تغییر داد و از مناطقی از خلیج فارس که احتمال وقوع درگیری در آنجا بالاست، دور کرد.

شرکت هواپیمایی فلای دوبی دیگر شرکت متعلق به امارات هم بعضی از جهتهای پرواز خود را در منطقه تغییر داد و گفت که در صورت لزوم، در برنامۀ پرواز هواپیماها تغییرات بیشتری هم بوجود خواهد آورد.

شرکت هواپیمایی بریتانیایی بریتیش ایرویز از دستورالعمل صادر شده به وسیله اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده امریکا پیروی کرد و از حریم هوایی ایران فاصله گرفت.

هواپیماهای شرکت ک ال ام هلند هم دیگر بر فراز تنگه هرمز پرواز نمی نمایند. این خبر از سوی سخنگوی این شرکت اعلام شد.

شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا جهتهای جدیدی را در خاورمیانه برای پرواز معین کرد و به این ترتیب هواپیماهایش تا اطلاع ثانوی دیگر از فراز تنگه هرمز و دریای عمان عبور نمی نمایند.

در فرانسه، شرکت هواپیمایی ایرفرانس هم بیانیه مشابهی را دربارۀ ممنوعیت پرواز از فراز تنگه هرمز منتشر کرد. این شرکت بعلاوه گفت که در تماس مکرر با مقامات هواپیمایی کشوری فرانسه و مقامات اروپایی برای تحلیل هرگونه خطر بالقوه است.

سخنگوی شرکت هواپیمایی نروژ گفت هیچ پروازی بر فراز ایران نخواهد داشت اما همچنان به آنالیز نزدیک اوضاع ادامه خواهد داد و در صورت لزوم جهتهای پرواز را دوباره تغییر خواهد داد.

سخنگوی شرکت هواپیمایی سوئدی اس آ اس گفت که اگرچه در این منطقه هواپیمایی ندارد اما همچنان به نظارت دقیق تحولات منطقه ادامه خواهد داد.

شرکت هواپیمایی بین المللی سنگاپور گفت که با وجود طولانی تر شدن پروازها، در پی تنش ها در منطقه خلیج فارس، جهت پرواز هواپیماهایش را تغییر خواهد داد.

شرکت هواپیمایی اتحاد امارات متحده عربی هم برنامه های پرواز برای شرایط اضطراری را به اجرا گذاشت و گفت که به زودی در پی دستورالعمل اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده آمریکا تصمیم خواهد گرفت که چه تدابیر جدیدی اتخاذ کند.

شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا‬ پرواز بر فراز ایران را متوقف کرد؛ با این وجود پروازهای این شرکت به مقصد تهران همچنان ادامه دارد.

شرکت هواپیمایی مالزی هم گفت که پروازهایش به مبدا و مقصد لندن، جده و مدینه از حریم هوایی ایران در تنگه هرمز عبور نخواهند کرد.

نقشه تغییر جهت پروازی حاشیه نشین های خلیج فارس را می توانید در زیر ببینید:

منبع: گردشبان

به "کدام شرکت های هواپیمایی پرواز بر فراز تنگه هرمز را متوقف نموده اند؟، نقشه تغییر راستا پروازی حاشیه نشین های خلیج فارس را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام شرکت های هواپیمایی پرواز بر فراز تنگه هرمز را متوقف نموده اند؟، نقشه تغییر راستا پروازی حاشیه نشین های خلیج فارس را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید