پیوستن ایران به جمع 9 کشور سازنده دستگاه آزمایش فشار سنج با وزنه

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، برای نخستین بار در ایران دستگاه آزمایش فشارسنج با وزنه در منطقه فارس با هزینه حدود یک پنجم مشابه خارجی طراحی و فراوری شد.

پیوستن ایران به جمع 9 کشور سازنده دستگاه آزمایش فشار سنج با وزنه

به گزارش از ، سید محمد هاشمی راد کارمند ابزار دقیق و طراح و سازنده دستگاه آزمایش فشارسنج با وزنه و پژوهشگر برتر منطقه فارس گفت: برای نخستین بار در ایران دستگاه آزمایش فشارسنج با وزنه یا همان گیج تستر وزنه ای (psi 10000 Deed Weight Tester) در منطقه فارس با هزینه حدود یک پنجم مشابه خارجی طراحی، فراوری و مورد استفاده نهاده شد.

او ادامه داد: این وسیله به عنوان مرجع فشار برای چک کردن دقت و صحت قرائت از یک فشارسنج است و روش اندازه گیری در این تجهیز، استفاده از وزنه های قابل ردیابی برای اعمال فشار به یک سیال استفاده می گردد.

سید محمد هاشمی راد اضافه کرد: تستر وزن مرده (DWT) یک روش استاندارد کالیبراسیون است که با استفاده از یک سیلندر پیستونی با بار قرار داده شده بر روی آن باعث ایجاد تعادل با فشار اعمال شده زیر پیستون می گردد.

او توضیح داد: از ترازوی فشار به عنوان استاندارد مرجع نیز یاد می گردد به این معنی که فشار اندازه گیری شده توسط آن به روش مستقیم بوده و محاسبه فشار مطابق با فرمول P=F/A صورت می پذیرد، جرم وزنه ها، سطح مقطع پیستون، فشار اتمسفر و سایر مواردی که در اندازه گیری دقیق فشار دخیل هستند در این روش تاثیر گذار بوده و شما را به یک مقدار مرجع واقعی با عدم قطعیت بسیار کوچک نزدیک می نمایند.

هاشمی راد اعلام کرد: معمولا دستگاه آزمایش فشارسنج با وزنه در آزمایشگاه های کالیبراسیون برای کالیبره کردن استاندارد های ثانویه مثل تست گیج و کالیبراتور های الکترونیک کاربرد دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پیوستن ایران به جمع 9 کشور سازنده دستگاه آزمایش فشار سنج با وزنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوستن ایران به جمع 9 کشور سازنده دستگاه آزمایش فشار سنج با وزنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید