وضعیت اضطراری در کشتی همدان، کارشناسان به آینده چشم دوخته اند

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، خبرنگاران-گروه استان ها: شهریورماه امسال رئیس هیئت کشتی استان همدان استعفا داد و پس از استعفای علی رحیمی فر، حمیدرضا درویشی برای 3 ماه به عنوان سرپرست هیئت کشتی همدان معرفی گشت تا مقدمات برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان همدان را برگزار کند اما در حالی که تنها یکی، دو روز تا انتها مهلت 3 ماهه سرپرستی درویشی باقیمانده اقدام چندانی برای برگزاری مجمع انتخاباتی صورت نگرفته است.

وضعیت اضطراری در کشتی همدان، کارشناسان به آینده چشم دوخته اند

از سوی دیگر اداره هیئت کشتی به صورت سرپرستی و تجربه کم سرپرست هیئت در اداره هیئت های ورزشی باعث شده کشتی همدان در 3 ماه گذشته اتفاقات بی سابقه ای را تجربه کنند که از آن دست می توان به نرسیدن 3 کشتی گیر به سر وزن در دیدار رده بندی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور، از دست رفتن 12 سهمیه در مسابقات انتخابی تیم ملی و بی نظمی در برگزاری مسابقات اشاره کرد.

کناره گیری و دلخوری برخی از بزرگان کشتی همدان

نداشتن یک تقویم ورزشی و نیز کناره گیری و دلخوری برخی از بزرگان کشتی همدان ازجمله علی مخزنی از مربیان سازنده کشتی که سال ها به عناوین مختلفی در هیئت شهرستان همدان فعالیت کرده، سعید گودرزی مربی 2 نایب قهرمان المپیک، محمد ایرانی از پیشکسوتان نامدار کشتی استان، غلامرضا مؤذن تنها مربی غرب کشور که سابقه مربیگری در چند کشور آسیایی و تیم ملی کانادا را در کارنامه خود دارد نیز از دیگر اتفاقات این مدت بود که در این میان برخی از مربیان مطرح استان تاب نیاورده و از اتفاقات تلخ دیگری که تاکنون پنهان مانده بود پرده برداشتند.

حشمت احمدی از مربیان جوان و با آتیه کشتی همدان در گفتگو با وبلاگ خرید اینترنتی بابیان اینکه به دلیل بی تفاوتی مسئولان هیئت نسبت به بهداشت سالن های کشتی بیماری پوستی قارچ در بین کشتی گیران شیوع پیداکرده است، گفت: ابتدا بیماری قارچ در سالن کشتی نهاوند به دلیل نبود دوش و آبگرم شیوع پیدا کرد و بسکمک از کشتی گیران مبتلا شدند که پس از رسانه ای شدن موضوع با کمک مالی مسئولان این شهرستان و تعمیر و تجهیز موتورخانه مشکل حل شد.

مربی کشتی استان همدان با اشاره به اینکه نزدیک به یک ماه است دوش خانه کشتی همدان به دلیل مسائل تأسیساتی قابل استفاده نیست، گفت: قارچ یک بیماری مسری است که در محل های مسقف و مرطوب مثل سالن های کشتی شیوع پیدا می کند و برای مبتلا نشدن باید بلافاصله پس از تمرین یا مسابقه دوش گرفت.

وی بابیان اینکه به دلیل سنگینی ورزش کشتی، درآمدزایی کم در این رشته و علاقه نونهالان و نوجوانان به رشته های توپی؛ از تعداد نوآموزان کشتی نسبت به سال های قبل کم شده است، بیان نمود: این مسائل بهداشتی و بی تفاوتی مسئولان هیئت نسبت به آن نیز باعث می شود که خانواده ها اجازه ندهند فرزندانشان به کشتی روی بیاورند که باید مسئولان هرچه زودتر فکری به حال شیوع قارچ در خانه کشتی همدان و رفع مشکل دوش بکنند.

تشک کشتی به مربیان خاص اجاره داده می شود

این مربی جوان با اشاره به اتفاق عجیب دیگری در خانه کشتی همدان گفت: به تازگی تشک هایی را در خانه کشتی به برخی مربیان اجاره داده اند که باعث بروز برخی تخلفات و دلسردی سایر مربیان شده است.

احمدی عنوان نمود: این تشک ها را به 2 یا 3 مربی خاص اجاره داده اند و آن ها برای تأمین اجاره تشک از نوآموزان پول های بیشتری از تعرفه تعیین شده می گیرند که این مسئله باعث دلسردی و دلخوری سایر مربیان شده؛ چرا که معتقدند این اتفاق تبعیض است و می تواند به چهره مربیان دلسوزی که بدون چشمداشت مالی در خانه کشتی فعالیت می کنند خدشه وارد کند.

نبود یک برنامه تعیین برای برگزاری مسابقات

وی از نبود یک برنامه تعیین برای برگزاری مسابقات در این مدت هم گلایه کرد و گفت: پیش تر زمان مسابقات از یک ماه قبل معلوم بود اما مثلاً چند روز پیش مسابقات انتخابی کشتی پهلوانی شهرستان برگزار شد و 3 روز بعد مسابقات انتخابی استان که می تواند آسیب های جدی به کشتی گیر وارد کند.

یکی دیگر از مربیان کشتی همدان نیز در گفتگو با وبلاگ خرید اینترنتی با اشاره به اینکه بدعت های عجیبی در دوران سرپرستی هیئت کشتی گذاشته شده است، گفت: یکی از این بدعت ها نحوه گزینش کنندگان همدان در مسابقات انتخابی تیم ملی بود.

وحید بیگم جانی اضافه نمود: به غیر از کشتی گیرانی که در مسابقات قهرمانی کشور پیروز به کسب سهمیه شدند فدراسیون همدان 5 سهمیه دیگر به استان همدان داد که این سهمیه ها برخلاف ضوابط تقسیم شدند.

این مربی کشتی استان همدان با اشاره به روند گذشته گفت: همیشه روال به این صورت بوده که در چنین شرایطی کمیته فنی سهمیه ها را تعیین کند اما این بار 3 نفر از اعضای جدید هیئت در دوره سرپرستی دورهم جمع شدند و سهمیه ها را بر اساس روابط تقسیم کردند.

بیگم جانی گفت: به عنوان مثال کشتی گیری سهمیه انتخابی تیم ملی را گرفت که در مسابقات استانی و در یک مسابقه انتخابی به همه رقبای اصلی خودباخته بود اما چون مربی اش یکی از آن 3 فرد تصمیم گیرنده بود راهی مسابقات انتخابی شد.

وی بابیان اینکه حق بسکمک در این میان زیر پا گذاشته شد، بیان نمود: خیلی از چهره هایی که محق بودند در این مسابقات حضورداشته باشند حقشان خورده شد تا از 15 کننده همدان در مسابقات انتخابی تیم ملی فقط 4 نفر سهمیه جام تختی را بگیرند و 11 سهمیه از بین برود.

بیگم جانی گفت: مربیان در اعتراض به این نحوه گزینش به بازرسی اداره کل ورزش و جوانان شکایت کردند که این پرونده در حال بررسی است و به زودی نتیجه آن اعلام می شود.

این مربی کشتی استان همدان گفت: در حال حاضر هر مربی یا کشتی گیری کوچک ترین انتقادی کند به کمیته انضباطی فراخوانده می شود در حالی که درگذشته آزادی بیان در هیئت وجود داشت.

وی عنوان نمود: به عنوان مثال من به دلیل شکایت به بازرسی اداره کل که رکن نظارتی ورزش همدان است از سوی هیئت به کمیته انضباطی فراخوانده شدم، به دلیل شرایط موجود بسکمک از بزرگان و پیشکسوتان از کشتی همدان فاصله گرفته اند و من از آن ها خواهش می کنم برای نجات کشتی استان دورهم جمع شوند و تصمیم عاجلی بگیرند.

مقصر وضع موجود را نمی توان سرپرست هیئت معرفی کرد

در خاتمه گفتنی است؛ مقصر وضع موجود را نمی توان سرپرست هیئت معرفی کرد چراکه افرادی که به عنوان سرپرست در هیئت های ورزشی معرفی می شوند تجربه مدیریتی ندارند و صرفاً جهت مهیاکردن شرایط انتخابات در این مسئولیت گمارده می شوند.

بنابراین تا اتفاقات تلخ دیگری گریبان کشتی همدان را نگرفته اداره کل ورزش و جوانان باید از سرپرست بخواهد هرچه زودتر شرایط برگزاری مجمع انتخابات را فراهم کند.

از سوی دیگر انتخابات فدراسیون کشتی نیز در پیش است و اگر تا آن زمان کشتی همدان صاحب رئیس نشود حق رأی در انتخابات ریاست فدراسیون را ندارد که بی تردید به اعتبار کشتی استان لطمه می زند.

بنابراین امیدواریم برای برون رفت کشتی همدان از شرایط موجود هرچه زودتر مجمع انتخاباتی هیئت برگزار شود تا مدیری که مورد وثوق اهالی کشتی استان است و توانایی غلبه بر مسائل و حاشیه ها را دارد سکان کِشتی کُشتی همدان را در دست بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وضعیت اضطراری در کشتی همدان، کارشناسان به آینده چشم دوخته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت اضطراری در کشتی همدان، کارشناسان به آینده چشم دوخته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید