هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم می شود

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (24 شهریور ماه) با افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم می شود

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا صبح امروز (24 شهریورماه) با حاکمیت جو آرام طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

باعدم وزش باد مؤثر طی روز و آسمان صاف به همراه حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن احتمال می رود بیشینه غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر افزایش یابد و باعث کاهش کیفیت هوای برخی مناطق شود. در شامگاه با عدم وزش باد مؤثر، افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع آلاینده ها انتظار می رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

افزایش نسبی تندی باد در نخستین ساعات فردا (25 شهریور ماه) باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد و با وجود افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

طی روز کاهش تندی باد باعث تجمع آلاینده ها می شود و علاوه براین بیشینه غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر نسبت به روز قبل از میزان بیشتری برخوردار خواهد بود، بنابراین با کاهش کیفیت هوا شرایط نامطلوب در بیشتر مناطق برقرار خواهد شد.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (25 شهریور ماه) همراه با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک

شبانگاهی باعث انباشت آلاینده ها و به تبع آن پیش بینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدود ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 82 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 90 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: جام جم آنلاین

به "هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید